فرهنگ کار در سیستان و بلوچستان آسیب دیده است/روی آوری جوانان به مشاغل کاذب

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: یکی از مشکلات و مطالبات اصلی ما موضوع اشتغال و اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی بوده که زمینه ساز ایجاد اشتغال در این استان است اما متاسفانه فرهنگ کار در منطقه آسیب دیده و افراد به دنبال مشاغل کاذب هستند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی در دیدار رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ضمن قدردانی از خدمات کارکنان این مجموعه در سطح استان عنوان کرد: عدم استفاده از فرصت سرمایه گذاری در استان از آسیب های دیگر است به گونه‌ای که افراد لوازم و ابزار مورد نیاز کار را از سایر نقاط کشور تامین می‌کنند که مانعی برای رشد و پیشرفت منطقه خواهد بود.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان استانی پهناور و محروم است و اجرای پروژه های عمرانی در چنین شرایطی با سختی ها و محدودیت هایی روبروست.

امام جمعه زاهدان در پاسخ به گزارش ارائه شده توسط رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان مبنی بر جذب اعتبارات و رشد و پیشرفت حاصل شده در برخی از حوزه ها عنوان کرد: مسیر خدمت رسانی در استان از مدت ها قبل آغاز و رشد و پیشرفت حاصل شده نیز جای تقدیر و تشکر دارد.

وی در واکنش به اظهارات رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان مبنی بر نقایص طرح نهضت ملی مسکن بیان کرد: اجرای پروژه های ساخت مسکن باید از همان ابتدا با تفکر و برنامه ریزی دقیق طراحی شود و در غیر این صورت در ارائه خدمات و واگذاری امتیازها دچار افراط و تفریط خواهیم بود.

آیت الله محامی ادامه داد: در مواجه با مشکلات حوزه مسکن در سیستان و بلوچستان باید بر اساس کار کارشناسی و انجام مطالعات دقیق پیشنهادات خود را مشخص و به مرکز کشور ارائه دهید.

وی انجام فعالیت‌ها فراتر از حوزه ماموریتی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان را مطلوب عنوان کرد و گفت: راه حل این مشکل ساخت مسکن یا ارائه خدمات در حاشیه شهر نیست بلکه باید به مبدأ و روستاهایی که مردم از آن مهاجرت می‌کنند در ابعاد مختلف رسیدگی و زمینه اشتغال پایدار فراهم شود.

همچنین در ابتدای این دیدار بیک مداح رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان به نیز بیان گزارشی از فعالیت های این مجموعه پرداخت.

انتهای خبر/