با حضور مسئولان کشوری و استانی//

تشییع شهدای مرزبانی سراوان در زاهدان

۵ شهید مرزبانی سروان در سیستان و بلوچستان که طی درگیری با گروهک معاند به شهادت رسیدند، پیش از ظهر امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی و جمع کثیری از اقشار مختلف مردم و مسئولان تشییع شدند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – طی درگیری مرزبانان با یک گروهک معاند در نقطه صفر مرزی، در شامگاه شنبه، ۵ نفر از نیروهای مرزبانی سراوان در سیستان و بلوچستان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

تلاش تروریست‌های معاند برای ورود به کشور از مرز پاکستان با مقاومت مرزبانان دلیر برجک مرزبانی «مَزه سر» هنگ مرزی سراوان روبه رو شد.

دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه و آشوب در کشور هستند

 

دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه و آشوب در کشور هستند

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با حضور در مراسم با شکوه تشییع شهدای هنگ مرزی سراوان در زاهدان گفت: دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه و آشوب در کشور هستند.

وی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان، افزود: شهدا، عزت و سربلندی ایران اسلامی را در دنیا محقق کردند و امروز امنیت و آرامش حاکم بر جامعه مدیون فداکاری و اخلاص این عزیزان است.

وی با بیان اینکه شهدا با نثار جان خود در راه انقلاب، نظام و دستاوردهای مقدس آن سربلندی و عزت را برای ملت و نظام به ارمغان آوردند تصریح کرد: اگر وجود گرانبها و ارزشمند شهدای عزیز نبود شاید این کشور هیچوقت در مسیر آرامش و تعالی قرار نمی‌گرفت و جایگاهی را که اکنون در جهان دارد به دست نمی‌آورد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه افرادی به دنبال ایجاد تفرقه و تفرقه افکنی هستند، بیان کرد: پیام شهیدان، بر محکومیت ایجاد تفرقه میان ملت هاست و دشمنان قسم خورده نظام باید بدانند که مردم استان سیستان و بلوچستان، وفادارترین مردم به نظام و کشور خود هستند.

وی با تاکید بر اینکه مرزهای ایران با کشورهای همسایه، مرزهای مودت و دوستی است، بیان کرد: مرزهای جغرافیای سیاسی، یک خط فرضی است، روابط بین ایران اسلامی با کشور دوست و همسایه پاکستان و افغانستان رابطه دیرینه و تاریخی دارد.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: مهمترین راهبرد دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران، ایجاد ناامنی است که چشم دیدن این وحدت و یکپارچگی را ندارند، با بصیرت مردم ولایت مدار و اقتدار نیروهای مسلح کماکان تیر دشمنان به سنگ خواهد خورد.

رضایی با بیان اینکه مسیر شهدا را مصم تر و محکم‌تر ادامه خواهیم داد، خاطر نشان کرد: دشمنان نظام بدانند با هیچ نیرنگ و دسیسه‌ای نمی‌توانند وحدت میان این منطقه را از بین ببرند.

 

شهدای مرزبانی سراوان در زاهدان تشییع شدند