قدرتمندترین خودروهای تمام برقی دنیا را بشناسید

خودروهای تمام برقی طی این سال‌ها با رشد محبوبیت و استقبال مشتریان در بازارهای جهانی، به مرحله تولید نهایی رسیده‌اند...

خودروهای تمام برقی طی این سال‌ها با رشد محبوبیت و استقبال مشتریان در بازارهای جهانی، به مرحله تولید نهایی رسیده‌اند.

این خودروها همان‌طور که از نامشان پیداست، تنها به پیشرانه و موتورهای برقی و الکتریکی مجهز شده‌اند و در صورت اتمام شارژ باتری آن، دیگر قادر به ادامه مسیر نخواهند بود. البته بزرگ‌ترین نکته منفی در این گونه خودروها مسافت قابل‌پیماش پایین آنهاست که قدرتمندترین نسخه آن، قادر است حدود ۴۰۰ کیلومتر را در هر بار شارژ بپیماید. براساس گزارش وب‌سایت بیزینس اینسایدر، یکی دیگر از مشکلاتی که این خودروها با آن درگیرند، نبود زیرساخت‌های کافی نظیر ایستگاه‌های شارژ در فواصل مکانی نزدیک و وجود تعمیرگاه‌های مجاز در صورت خرابی است. در این گزارش اما به معرفی قدرتمندترین خودروهای تمام برقی پرداخته شده است.

تسلا چینی

nio_ep9_01.jpg
این خودرو توانسته در صدر فهرست برترین خودروهای تمام برقی قدرتمند جهان جای بگیرد. گفته می‌شود نیو ای‌پی۹ تنها در عرض مدت ۷/ ۲ ثانیه، می‌تواند به سرعت ۶۰ متر بر ثانیه برسد. این خودرو مسافتی به اندازه ۲۶۵ مایل را می‌تواند پیمایش کند و به قابلیت‌های دیگری همچون فناوری خودران نیز تجهیز شده است.

تسلا مدل اس

MS.jpg
تسلا مدل اس پرفورمنس با قیمت بالغ‌بر ۹۹ هزار دلار، به‌طور قطع یکی از قدرتمندترین و بهترین گزینه‌های موجود برای خرید یک خودروی تمام الکتریکی است. این محصول با هر بار شارژ کامل می‌تواند مسافت ۳۴۵ مایل را بپیماید و تنها در ۴/ ۲ ثانیه، سرعت خود را به ۱۶۳ متر بر ثانیه برساند.

رایمک کانسپت

32.jpg

این خودرو می‌تواند با حداکثر سرعت ۲۲۰ متر بر ثانیه، در کمتر از ۵/ ۲ ثانیه به سرعت ۶۲ متر بر ثانیه دست پیدا کند. رایمک کانسپت که گفته می‌شود یک میلیون دلار قیمت دارد، به یک باتری ۹۰ کیلووات ساعتی مجهز شده و قابلیت پیمایش ۳۱۰ مایل را دارد.

جنوویشن جی ایکس وی

01genovation.jpg

این خودروی تمام برقی نیز با ۸۰۰ اسب‌بخار قدرت موتور، می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۲۰ متر بر ثانیه دست یابد و در عرض مدت تنها سه ثانیه، سرعت خود را به ۶۲ متر بر ثانیه برساند. گستره حرکتی و پیمایش جی‌ایکس‌وی، ۱۷۵ مایل است و با قیمت ۷۵۰ هزار دلار در بازارهای جهانی به فروش خواهد رسید.

تسلا رودستر
roadster-social.jpgشرکت تسلاموتورز اعلام کرده که نسل بعدی رودستر با قابلیت‌های جدیدی همچون حداکثر سرعت ۲۵۰ و رسیدن به سرعت ۶۲ متر بر ثانیه تنها در عرض مدت ۹/ ۱ ثانیه، قادر است ۶۲۰ مایل را طی کند. این محصول از سال آینده با قیمت ۲۰۰ هزار دلار در بازار به فروش می‌رسد.

آسپارک

aspark.jpg
این خودرو که هنوز به مرحله تولید انبوه نرسیده و در حال انجام تست و آزمایش‌های مربوطه است، با حداکثر سرعت ۱۷۰ متر بر ثانیه، قادر است مسافتی به طول ۱۸۰ مایل را بپیماید. این خودرو همچنین در آزمایش‌های نهایی خود توانسته رسیدن به سرعت ۶۲ متر بر ثانیه را تنها در ۹/ ۱ ثانیه برای خود به ثبت برساند.

پورشه تایکان

taycan-charging.jpg
نسخه تمام برقی پورشه تایکان قادر است تنها در عرض مدت ۵/ ۳ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۶۰ متر بر ثانیه برساند. گستره حرکتی آن نیز پیمایش یک مسافت ۳۰۰ مایلی با هر یک بار شارژ کامل است. گفته می‌شود این خودرو در حدود ۹۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.

استون مارتین /strong>

aston-electric-2.jpg
خودروی راپید ای، نخستین محصول تمام‌برقی شرکت استون مارتین به‌شمار می‌رود که با ۶۱۲ اسب‌بخار قدرت، می‌تواند با حداکثر سرعت ۱۵۵ کیلومتر در ساعت، حرکت کند. گفته می‌شود تنها ۱۵۵ دستگاه از این خودروی تمام برقی قرار است تولید و تا سال ۲۰۲۰ میلادی روانه بازارهای جهانی شود.

لوتوس /strong>

lotus-evija.jpg

براساس گزارش سی‌نت، این خودرو که احتمالا عنوان نخستین خودروی تمام برقی انگلیسی را به خود اختصاص خواهد داد، قرار است به‌زودی رونمایی و سپس روانه بازارهای جهانی شود. گفته می‌شود موتور این خودرو دو هزار اسب‌بخار قدرت داشته و مدت زمان رسیدن به سرعت صفر تا ۶۲ کیلومتر بر ساعت آن، تنها سه دقیقه است. لوتوس برقی می‌تواند به سرعت بالغ‌بر ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.