در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

پیشرفت ۶۰ درصدی پل در دست ساخت شیله در شمال سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ مهدی پارسی در تکمیل این خبر به خبرنگار ما گفت : اداره کل راه و شهرسازی استان همگام با توسعه شبکه بزرگراهی استان ساخت پل های بزرگی نظیر ماشکید، نهراب و افضل آباد را در چند سال اخیر در اولویت قرار داده و به بهره برداری رسانده است. […]

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ مهدی پارسی در تکمیل این خبر به خبرنگار ما گفت : اداره کل راه و شهرسازی استان همگام با توسعه شبکه بزرگراهی استان ساخت پل های بزرگی نظیر ماشکید، نهراب و افضل آباد را در چند سال اخیر در اولویت قرار داده و به بهره برداری رسانده است.

وی ادامه داد: همچنان در تداوم این مسیر از سال گذشته بعد از بهره برداری از پل نهراب در محور زابل- زاهدان ساخت پل شیله در این مسیر با مشخصات طول عرشه ۱۷۶ متری و با هشت دهانه ۲۲ متری آغاز شد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون برای احداث این پل مهم در شمال استان ۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و همچنان نیاز است با تخصیص ۲۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز زمینه برای افتتاح آن تا قبل از پایان سالجاری طبق تعهد این اداره کل فراهم شود.

پارسی تاکید کرد: قطعا بهره برداری از این پروژه می‌تواند به عنوان یک مسیر ارتباطی و انتقال کالا در مسیر جاده قدیم ابریشم تحولی تاریخی و بزرگ در عرصه فعالیت های ترانزیتی ایران در مسیر کریدور شرق به غرب ایجاد کرده و به لحاظ ژئوپلیتیک و ژئواکونومیک موجب تقویت نقش‌آفرینی این استان در ترانزیت خارجی شود.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه بهره برداری هر چه سریعتر این پل علاوه بر کارکرد اصلی شبکه حمل و نقل در ترانزیت کالا و مسافر، در زمان وقوع سوانح طبیعی و مباحث پدافندی و امنیتی نیز تاثیرگذار خواهد بود ضروری است مهمترین منبع پیش بینی شده اعتباری آن یعنی ماده ۵۶ قانون هر چه سریعتر اختصاص یابد.
انتهای خبر /