آماده باش ۲۶ تیم امدادی در منطقه سیستان برای مشکلات ناشی از طوفان

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به تداوم طوفان و مشکلات ناشی از آن، گفت: ۲۶ تیم امدادی در منطقه سیستان آماده باش هستند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد کرمی  در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در فرمانداری زابل برگزار شد، با اشاره به آماده باش ۲۶ تیم امدادی در منطقه سیستان، افزود: در حال حاضر آمار روستاهای در معرض طوفان احصا شده تا بتوانیم در زمان وقوع بادهای شدید خدمات خوبی به این مناطق ارائه دهیم.

وی ادامه داد: طی پیگیری‌های به عمل آمده در سطح ملی از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مقرر شده تا افرادی که در منطقه سیستان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از گرد و خاک مراجعه می‌کنند، هزینه‌ای بابت درمان خود پرداخت نکنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۶ تیم امدادی در منطقه سیستان در حالت آماده باش هستند با تاکید بر لزوم خدمات رسانی صحیح به مردم که بر اثر خشکسالی‌های پی در پی دچار آسیب و خسارت شده اند، تصریح کرد: تاکنون تعداد ۴۰۰ سبد معیشتی در شهرستان‌ها، توزیع شده است.

وی ادامه داد: طرح احیای تالاب هامون باید به سرعت برنامه‌ریزی و برای اجرا در دستور کار قرار گیرد.

کرمی خاطرنشان کرد: باید یک حرکت درست بر پایه دانش و نوآوری برای مهار گرد و غبار ناشی از طوفان‌های شدید در منطقه سیستان انجام شود.

وی اضافه کرد: مناطق مختلف سیستان و بلوچستان با اقلیم موجود و شرایط پیش آمده نیازمند دقت و توجه هرچه بیشتر دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان هستند، بنابراین ادارات و دستگاه‌های متولی باید به نحو مطلوب به وظایف خود عمل کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: وظیفه همه ما این است که در شرایط کنونی منطقه سیستان که مردم دچار شرایط سختی شده اند، بهترین خدمات را برای مردم فراهم کنیم.

وی با اشاره به عزم جدی مسئولان در حل مشکلات استان افزود: خوشبختانه وزارت نیرو مباحث مربوط به آب کشور به خصوص منطقه سیستان و بلوچستان را با جدیت پیگیری می‌کند.

کرمی خاطرنشان کرد: حقابه سیستان از راه‌های مختلف در حال پیگیری بوده اما آنچه اهمیت دارد این است که باید با برنامه‌ریزی صحیح پیش برویم.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه غدیر در منطقه سیستان گفت: این قرارگاه ویژه منطقه سیستان برای حل مشکلات این خطه در حوزه‌های مختلف اشتغال، معیشت و اجرای طرح‌های زیربنایی تشکیل شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: اگر در هریک از شهرستان‌ها در امر خدمات رسانی به مردم مشکل و مانعی وجود دارد بلافاصله باید مدیران شهرستانی آن موضوع را برای حل سریع‌تر به استان انتقال دهند.

وی با بیان اینکه کار و تلاش یکی از توصیه‌های مهم دین مبین اسلام است، افزود: خدمت به مردم عین عمل صالح است بنابراین بایستی برای ارائه خدمات شایسته به مردم، با تمام وجود تلاش کنیم.

کرمی ادامه داد: سرمایه هر کشوری نیروی انسانی سخت کوش آن است که می‌تواند زمینه پیشرفت در همه حوزه‌ها را فراهم کند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت نقش آمار و اطلاعات دقیق در تصمیم گیری ها خاطرنشان کرد: اگر بر اساس آمار و اطلاعات دقیق تصمیم نگیریم، قطعاً دچار آسیب خواهیم شد.