آغاز مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایتخت

مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر از دقایقی پیش با حضور پر شور مردم در شهر تهران آغاز شد.

مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر از دقایقی پیش و همزمان با (۱۸ ذی الحجه) عید سعید غدیر خم با حضور پر شور مردم در خیابان‌های شهر تهران آغاز شد. در جشن بزرگ‌ غدیر در میدان‌های در میدان‌های امام حسین(ع)، فردوسی و انقلاب و میدان آزادی ۴ استیج بزرگ برپا شده است.

در حالی که تنها ۳۰ دقیقه از شروع رسمی جشن بزرگ غدیر گذشته است، اما خیابان انقلاب، حدفاصل چهارراه ولیعصر تا میدان انقلاب، لبریز از جمعیت شده است.

در تمام طول مسیر میدان آزادی تا میدان امام حسین(ع) مواکب و شهربازی برپاست و از هر نقطه‌ای امکان ورود به مهمونی ۱۰ کیلومتری تهران وجود دارد.

تعدد موکب‌ها، سکوها و وسایل بازی کودکان نشان می‌دهد که احتمالا برگزارکنندگان، اصلی‌ترین مخاطب هدف جشن مهمونی ۱۰ کیلومتری تهران را کودکان قرار داده‌اند.

استقرار پلیس در میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با به‌کارگیری تمام ظرفیت پلیس‌های تخصصی از جمله پیشگیری آگاهی، یگان امداد و راهور نسبت به تأمین نظم و امنیت و آرامش شرکت کنندگان در مراسم مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر در صحنه حاضر است.

وی افزود: با توجه به اطلاع‌رسانی‌های مکرر در خصوص اعمال محدودیت‌های تردد در محدوده برگزاری مراسم از شهروندان انتظار می‌رود که همکاری لازم را با عوامل پلیس راهور داشته باشند.

رئیس پلیس تهران بزرگ بیان کردکلیه واحدهای انتظامی از ابتدای مراسم جشن بزرگ غدیر تا پایان مراسم و عادی شدن وضعیت تردد در راستای تأمین امنیت شهروندان از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی مستقر هستند.