عشق به امام حسین(ع) شیعه و سنی نمی‌شناسد/ ارادت ویژه اهل‌سنت به سیدالشهدا

امام جمعه اهل سنت خاش گفت: عشق و ارادت و محبت به ساحت اهل بیت علیهم السلام شیعه و سنی نمی شناسد و همانگونه که اهل تشیع به خاندان نبوت احترام قائل هستند، حب اهل بیت از ایمان اهل سنت به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – مولوی محمدعلی شهنوازی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: جامعه اهل‌سنت نسبت به پیامبر و صحابه و اهل بیت احترام ویژه‌ای قایل بوده و محبت آن‌ها را در دل و سینه دارند.

وی افزود: این عشق و ارادت و محبت جزیی از ایمان اهل سنت محسوب می شود و هیچ فردی از امت اسلامی اجازه ندارد نسبت به خاندان نبوت بی‌ادبی کند.

این عالم اهل‌سنت بیان کرد: در شهرستان خاش و شهرهای سیستان و بلوچستان بسیاری از مسلمانان شیعه مذهب مطابق با مذهب خود در ایام شهادت امام حسین علیه السلام و سایر بزرگان دینی با امنیت کامل به عزاداری و سوگواری می پردازند و حتی از اهل سنت نیروهایی برای حفاظت عزاداران با نیروهای امنیتی و انتظامی همکاری دارند.

وی ادامه داد: تفرقه افکنی و توهین به مقدسات امت اسلامی از اهداف شوم دشمنان بوده و یقیناً مردم ما در این منطقه و کشور با ترفندها و توطئه‌های دشمنان مقابله و نقشه‌های آنان را نقش بر آب می‌کنند.

امام جمعه اهل‌سنت شهرستان خاش با محکوم کردن اهانت به ساخت مقدس کلام الهی در کشورهای غربی و اروپایی، بیان کرد: به آتش کشیدن قرآن کریم و صدور مجوز برای انجام این اقدام شنیع به بهانه آزادی بیان و عقیده، بالاترین جهالت بوده و انتظار می رود ملت‌ها و دولت‌ها در کشورهای اسلامی سوئد و دانمارک را تحریم کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه در ایام دهه نخست ماه محرم الحرام قرار داریم و در روز نخست آن مربوط به شهادت نخستین شهید محراب حضرت فاروق اعظم بوده و در تاسوعا و عاشورای حسینی نیز امام حسین علیه السلام و بسیاری از خاندان پیامبر اسلام صلی الله و علیه وسلم مظلومانه به شهادت رسیده اند، بنابراین جامعه اهل سنت نیز در این ایام به نوعی محزون بوده، اما مطابق با عقیده خود عمل کرده و برای عزاداری‌ها و سوگواری‌های جامعه اهل تشیع نیز حرمت قائل هستند.

انتهای پیام/