امیرعبداللهیان بر تلاش وزارت خارجه برای تسهیل عزیمت حجاج ایرانی تاکید کرد

وزیر امور خارجه بر تلاش این وزارتخانه جهت تسهیل عزیمت حجاج ایرانی برای حج سال‌ جاری به عنوان نماد همبستگی و وحدت اسلامی تاکید کرد.

به گزارش پاسگاه خبری سکایی نیوز – در نشست مشترک مسئولان حج و زیارت و وزارت امور خارجه مسائل مربوط به حجاج بیت الله الحرام سال ۱۴۰۲ مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و حسینی رییس سازمان حج و زیارت و مدیران ارشد سازمان برگزار شد، شرکت کنندگان از وضعیت ثبت نام و اعزام حجاج بیت الله الحرام و هماهنگی های بعمل آمده ابراز رضایت کردند.

وزیر امور خارجه در این دیدار بر تلاش این وزارتخانه جهت تسهیل عزیمت حجاج ایرانی برای حج سال‌جاری به عنوان نماد همبستگی و وحدت اسلامی تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان افزود: معاونت کنسولی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه تمام امکانات خود را جهت تسهیل امور حج و زائران حرمین شریفین قرار داده است .

وی گفت: بخش کنسولی وزارت خارجه به همین منظور در جده ، مکه مکرمه و مدینه منوره حضور دارد و فعال است.

امیرعبداللهیان همچنین ابراز امیدواری کرد با مساعدت مسئولان عربستان سعودی، حج سال‌جاری با شکوه و در آرامش برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در این جلسه با اشاره به مناسبات موجود بین تهران و ریاض و ضرورت توجه ویژه به امور حجاج در ایام تشرف به حج، انتظارات خود را از وزارت امورخارجه بیان کرد.

سید عباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت نیز گزارشی از آخرین هماهنگی ها و انتظارت از وزارت خارجه ارائه داد.

انتهای خبر/