گروه‌های جهادی در کارهای اقتصادی ساماندهی می‌شوند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: زمینه حضور در میدان برای گروه‌های جهادی استان فراهم است و این گروه‌ها می‌توانند در قالب شرکت‌های تعاونی دانش بنیان پای کار بیایند و از تسهیلات این شرکت‌ها نیز بهره‌مند شوند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد کرمی بعد از ظهر امروز در دیدار با مسئولان گروه‌های جهادی شاخص استان سیستان و بلوچستان با اشاره به جنگ اقتصادی علیه ملت ایران اظهار داشت: امروز باید جهاد در عرصه اقتصادی صورت بگیرد؛ اکنون در شرایط یک جنگ اقتصادی قرار داریم، بنابراین همه باید با روحیه جهادی وارد میدان شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: گروه‌های جهادی که از سایر استان‌ها برای فعالیت وارد این استان می‌شوند، باید سازماندهی شوند. هر جامعه که می‌خواهد تمدن‌سازی کند، نیاز به اقتصاد قوی دارد و اگر در جامعه‌ای اقتصاد دچار مشکل شود، احکام اسلامی هم دچار مشکل خواهد شد و مسائل و مشکلات افزایش می‌یابد که ثمره آن افزایش فقر در جامعه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اصل هر کشوری امنیت غذایی است، افزود: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت زیادی در زمینه تولید مواد غذایی سالم دارد. دانش‌آموزان روستایی استان به زودی در قالب تعاونی‌های دانش بنیان سازماندهی می‌شوند و در این تعاونی‌ها دستورات لازم برای اهدای زمین و تسهیلات صورت گرفته است.

کرمی تصریح کرد: اعضای گروه‌های جهادی باید دارای اطلاعات خوب و قدرت تجزیه و تحلیل بالا باشند. زمینه حضور در میدان برای گروه‌های جهادی فراهم است و این گروه‌ها می‌توانند در قالب شرکت‌های تعاونی دانش بنیان پای کار بیایند و از تسهیلات این شرکت‌ها نیز بهره‌مند شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت کارهای دانش‌محور اذعان کرد: کارها باید بر پایه دانش انجام شود و در حوزه‌های کشاورزی، دامداری، معادن و حتی صادرات در استان باید شرکت‌های دانش بنیان تشکیل شود.

وی تصریح کرد: گروه‌های جهادی برای ایجاد تحول اقتصادی باید کاری کنند که مردم خود توانایی ساخت مسکن را پیدا کنند، یعنی برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر باید اقتصاد مردمی را قوی کنیم.

کرمی با اشاره به گفتمان جهاد تبیین تصریح کرد: جهاد تبیین فقط به معنای صحبت کردن نیست، بلکه با عمل و تلاش فراوان باید در عرصه جهاد تبیین حضور داشت. گروه جهادی باید در راستای توانمندسازی خود کار کنند تا بتوانند اقشار محروم جامعه را نیز توانمند سازند.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت کار جهادی در حوزه فرهنگی اظهار داشت: باید با کار جهادی در حوزه کشاورزی، اقتصادی و صادرات و واردات نیز وارد شد.

استاندار بیان کرد: اکنون صدور مجوز برای کسب کارها توسط سامانه در مدت زمانی ۱۰ روزه صادر می‌شود و علاوه بر آن سامانه‌ای طراحی شده که کل ظرفیت سرمایه‌گذاری استان در آن ارائه می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت تشکیل شرکت‌های مشترک با کشورهای همسایه گفت: هر فرد و گروهی که توانایی دارد باید وارد این میدان شود و در راستای اقتصاد قوی قدم بردارد و گروه‌های جهادی هم در کارهای اقتصادی ساماندهی شوند.

انتهای خبر/