عقب نشینی دلار در برابر یورو

ارزش دلار در برابر یورو در معاملات امروز بازار جهانی ارز، عقب نشینی کرد و به کمترین میزان در یک سال و نیم گذشته رسید.

به گزارش سکایی نیوز به نقل از رویترز، در معاملات امروز بازار جهانی ارز، شاهد عقب نشینی ارزش دلار در برابر یورو به عنوان اصلی‌ترین رقیب موجود برای ارز آمریکایی در بازار جهانی بودیم.

شاخص ارزش دلار در معاملات امروز ۰٫۱۵ درصد عقب نشینی کرد و به ۹۹٫۷۵۳ واحد رسید که کمترین میزان از آوریل سال ۲۰۲۲ تاکنون محسوب می‌شود. به‌طور کلی دلار هفته گذشته بدترین عملکرد هفتگی در سال ۲۰۲۳ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ثبت رساند و دلیل آن هم کم شدن فشار بر بانک مرکزی آمریکا برای بالا بردن نرخ بهره در این کشور بوده است.

کارول کونگ، کارشناس ارزی بانک مشترک‌المنافع استرالیا، می‌گوید: من فکر می‌کنم فعلا فشار فروش روی دلار باقی خواهد ماند. بازار روی اتمام اجرای سیاست‌های انقباضی از سوی بانک مرکزی آمریکا متمرکز شده است.

بر همین اساس برابری دلار و یورو به ۱٫۱۲۵۶ دلار به ازای هر یورو رسیده و ارزش پوند انگلیس هم ۰٫۱۶ درصد در برابر دلار افزایش یافته است. در حال حاضر هر پوند انگلیس ۱٫۳۰ دلار در بازار دست به دست می‌شود.

درحالی‌که انتظار می‌رود، بانک مرکزی آمریکا از روند افزایش نرخ بهره در این کشور عقب نشینی کند، اما توقع می‌رود که بانک‌های مرکزی اتحادیه اروپا و انگلیس نرخ بهره خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش دهند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌