تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان جان ۶۹ نفر را گرفت

فرمانده پلیس‌ راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی خرداد ماه در جنوب این استان ۶۹ کشته و ۱۹۳ مجروح برجا گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – سرهنگ مصطفی کول‌زاده بیان کرد: این تعداد فوتی و مجروح نتیجه ۱۶۷ فقره تصادف در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

وی سرعت زیاد، انحراف و تجاوز به چپ و سبقت غیرمجاز را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان ذکر کرد و افزود: بیشترین تصادفات این مدت به سرعت زیاد و عدم توجه به جلو اختصاص دارد.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خودداری از عجله در سفر و داشتن استراحت کافی برای حدود ۱۵ دقیقه پس از هر ۲ ساعت رانندگی برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی راننده وسیله نقلیه ضروری است تا بازگشت مسافران به شهر و دیار خود ایمن و سلامت انجام شود.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و توسعه آموزش‌های همگانی در ارتباط با فرهنگ رانندگی و ترافیکی، افزود: تا زمانی که فرهنگ رانندگی اصلاح نشود، تصادفات در جاده‌های اصلی برون شهری همچنان روی خواهد داد.

سرهنگ کول زاده تصریح کرد: رانندگان عزیز توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای جلوگیری کند.

انتهای پیام/