در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

تخصیص بیش از ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی در پروژه های طرح نهضت ملی مسکن سیستان وبلوچستان

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان از تخصیص افزون بر ۳۶۰ میلیارد تومان برای اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی در پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای تحت پوشش این اداره کل خبر داد.

عطاء اله اکبری در گفتگو با سکایی نیوز اظهار کرد: تمام تلاش این اداره کل بر این است تا همزمان با تحویل واحدهای طرح نهضت ملی مسکن خدمات زیربنایی مانند آب، برق و فاضلاب و خدمات روبنایی نظیر مدارس، مراکز بهداشتی، کلانتری و فضای سبز که می تواند یک ساختمان را تبدیل به یک سکونتگاه کیفی برای زندگی مردم کنند به موازات ساخت مسکن انجام شود.

وی ادامه داد: در این راستا هزینه احداث چهار باب مدرسه، ۲ باب مسجد، یک باب کلانتری و یک باب مرکز درمانی از محل اعتبارات صندوق ملی مسکن و ۲ باب مدرسه و یک باب کلانتری از اعتبارات سازمان ملی زمین و مسکن تامین شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر۱۳ هزار و ۷۷۵ واحد طرح نهضت ملی مسکن در محدوده تحت پوشش این اداره با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۵ درصد در حال ساخت است که بزودی در هفته دولت بخش از آنها آماده بهره برداری می شود.

اکبری از افزایش تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: با مصوبه جدید شورای پول و اعتبار شاهد افزایش مبلغ وام این طرح از ۳۰۰ میلیون تومان به ۵۵۰ میلیون تومان و کاهش نرخ سود به ۱۸ درصد هستیم که به پیشرفت پروژه ها کمک قابل توجهی می نماید.

انتهای خبر/