استاندار سیستان و بلوچستان:

برنامه های بخش کشاورزی براساس ظرفیت‌های استان تهیه و تدوین شود

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در استان باید تسهیل شود، گفت: برنامه های بخش کشاورزی براساس ظرفیت‌های استان تهیه و تدوین شود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ محمد کرمی در نشست با رئیس و معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان  بیان کرد : در مناطق مختلف استان باید بررسی ها و مطالعات انجام شود و در هر نقطه ای بنا بر ظرفیت های آن منطقه، صنایع مختلف از کشاورزی، دامپروری و صنایع ایجاد کنیم.

 

وی افزود: باید جایی که راهکار برای تامین آب وجود دارد به دنبال آن برویم تا بتوانیم یک وضعیت پایدار ایجاد کنیم.

 

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید بتوانیم از منابع آبی به خوبی استفاده کنیم تا تنش آبی برطرف و آب مورد نیاز برای صنایع و کشاورزی نیز تامین شود.

 

وی اذعان کرد: باید برنامه‌ها دقیق‌تر و با انسجام بیشتری پیش برود و از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

 

کرمی خاطرنشان کرد: مجموعه کشاورزی یک مجموعه مهم است چرا که تمام تولیدات مواد خوراکی از این بخش سرچشمه می‌گیرد.

 

وی افزود: اگر با برنامه ریزی پیش برویم هر روز در موضوعات مختلف دچار مشکل نخواهیم شد بنابراین باید با استفاده از ظرفیت های مردمی پیش برویم.

 

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: باید سرمایه‌گذاری در استان تسهیل شود تا افراد بتوانند در کمترین زمان ممکن سرمایه‌گذاری کرده و به فعالیت مورد نظر خود بپردازند.

 

وی تاکید کرد: استان سیستان و بلوچستان با وجود ظرفیت‌هایی که دارد، محروم نیست بلکه باید بتوانیم از این ظرفیت ها به نحو مطلوب استفاده کنیم.

 

کرمی ادامه داد: امنیت غذایی یکی از موضوعات مهم در هر کشور است بنابراین باید در تمام حوزه های تولید خودمان نیازمان را برطرف کنیم.

 

وی افزود: باید بتوانیم آب ها را در دل زمین مهار کرده و از روش های آبخیز داری استفاده‌ و در مواقع ضروری از این آب استفاده کنیم.

 

انتهای خبر/