وجود ۱۲۰ پروژه عمرانی نیمه تمام ورزشی در سیستان و بلوچستان

زاهدان - مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 120 پروژه عمرانی نیمه تمام ورزشی در سطح استان سیستان و بلوچستان داریم که تکمیل آنها نیازمند یک هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار است و انتظار داریم با توجه به پایین بودن سرانه فضاهای ورزشی در استان، کمک دولت در این حوزه به استان سیستان و بلوچستان دوچندان شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سکایی نیوز – عباس شیبک در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد : از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۳۹ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال روستایی در استان و یک زمین گل بزرگ در شهرستان کنارک افتتاح شده است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزش روستایی استان بیان کرد: با توجه به اینکه حدود نیمی از جمعیت استان ساکن روستاها هستند،

 

اقدامات خوبی در حوزه ترویج ورزش و نشاط در روستاهای استان برنامه‌ریزی شده و در این راستا طی سال گذشته یک هزار و ۹۰۴ جشنواره و برنامه ورزشی در روستاهای استان اجرا شده است.

 

وی ادامه داد: دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام «صلح و دوستی» شهریورماه امسال با حضور ورزشکاران کشورهای همسایه در ۱۰ رشته ورزشی به میزبانی این استان برگزار می‌شود.

 

شیبک افزود: طی سال ۱۴۰۲ تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان سیستان و بلوچستان با ۲۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل آن به ۴۸ هزار نفر رسید.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: طی سال ۱۴۰۲ ورزشکاران استان ۳۸۰ مدال رنگارنگ در سطوح ملی و بین‌المللی کسب کردند.

 

وی افزود: کسب یک مدال نقره و دو برنز در مسابقات آسیایی هانگژو توسط کبدی‌کاران استان و مدال‌های جهانی در رشته‌های فوتسال و کشتی ناشنوایان و همچنین مدال‌های آسیایی در رشته بدنسازی و کاراته بانوان مهمترین عناوین کسب شده توسط ورزشکاران استان طی سال گذشته بوده است.

 

شیبک عنوان کرد: طی سال ۱۴۰۲ تعداد ۳۳۵ ورزشکار استان به اردوهای مختلف دعوت شده‌اند و ۵۱ تیم ورزشی از استان به رقابت‌های مختلف اعزام شده‌اند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری نخستین المپیاد ورزشی استان در ۲۰ رشته هدف از مهمترین برنامه‌های ما طی سال ۱۴۰۲ در استان بود که در قالب این المپیاد با هدف کشف و انگیزه بخشی به استعدادهای ورزشی استان، یک هزار و ۱۰۰ مدال میان ورزشکاران توزیع شد.

 

شیبک ادامه داد: در این مدت یک هزار و ۱۲۴ برنامه در حوزه ورزش‌های همگانی در روستاهای استان برگزار شده و ۲۱ خانه ورزش روستایی هر یک با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیون تومان تجهیز شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۲۰ پروژه عمرانی نیمه تمام در سطح استان سیستان و بلوچستان داریم که تکمیل آنها نیازمند یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است و انتظار داریم با توجه به پایین بودن سرانه فضاهای ورزشی در استان، کمک دولت در این حوزه به استان سیستان و بلوچستان دوچندان شود.

شیبک اظهار کرد: طی سال گذشته سیستان و بلوچستان میزبان ۸۸ رقابت ملی بوده و از ابتدای سال تاکنون نیز میزبانی ۲۱ رقابت ملی به این استان اختصاص داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: سال گذشته نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام «صلح و دوستی» با ابتکار استانی و با حضور ورزشکاران کشورهای افغانستان و پاکستان در زاهدان برگزار شد.

 

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام «صلح و دوستی» شهریورماه امسال با حضور ورزشکاران کشورهای همسایه در ۱۰ رشته ورزشی به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود که در این راستا امسال علاوه بر ورزشکاران کشورهای افغانستان و پاکستان، از ورزشکاران کشورهای ترکیه و عراق نیز در برخی رشته‌ها دعوت به عمل آمده است.

 

 

انتهای خبر/