۱۵ مشاور املاک متخلف در زاهدان به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای ساماندهی مشاوران املاک، از ۶ تیرماه جاری تاکنون ۲ مشاور املاک متخلف در شهر زاهدان پلمب و ۱۵ واحد مشاور املاک دیگر به تعزیزات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – ابوالفضل مهدیار در جمع خبرنگاران از عزم اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان برای ساماندهی مشاوران املاک متخلف خبر داد و اظهار کرد: در این مدت ۵۰ بنگاه املاک در زاهدان توسط تیم مشترک این اداره کل، اماکن و تعزیرات حکومتی مورد بازدید قرار گرفتند که ۱۵ بنگاه متخلف بعد از شناسایی به تعزیزات حکومتی معرفی و ۲ بنگاه نیز پلمب شدند.

وی افزود: این بنگاه‌های معاملات املاک که تعزیر یا پلمب شدند یا بدون مجوز بودند یا تخلف در میزان اخذ رقم کمیسیون معاملات ملکی داشتند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در طرح برخورد با مشاورین املاک متخلف با ۶ مورد تخلف مشاورین برخورد می شود که نداشتن پروانه کسب و نداشتن برگه رسمی قولنامه و همچنین گرفتن مبلغ بیشتر از درصد قانونی کمیسیون از جمله این تخلفات محسوب می شود.

مهدیار تاکید کرد: دریافت کد رهگیری بدون پرداخت هزینه اضافی در قبال آن، دریافت حق کمیسیون طبق تعرفه ابلاغی و صدور رسید در قابل پرداخت حق کمیسیون از دیگر مواردی است که باید مراجعه کنندگان به مشاوران املاک مد نظر داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: این اداره کل اقدامات جهادی در حوزه مسکن را مطابق مصوبات شورای مسکن استان، مصوبات هفتمین جلسه شورای عالی مسکن و ابلاغیه رئیس جمهور در راستای ساماندهی املاک در دستور کار قرار داده است به طوری که با همین اقدامات مهم شاهد کنترل و ریزش قیمت‌ها هستیم.

انتهای خبر/