۹۱۲ نفر تعهد اشتغال سیب و سوران است

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان سیب و سوران در سال جاری متعهد به ایجاد اشتغال برای ۹۱۲ نفر است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ خلیل‌احمد سلامی در سفر به سیب و سوران و دیدار با فرماندار این شهرستان اظهار کرد: پایه و مبنای آمار اشتغال در سراسر کشور، اطلاعاتی است که در سامانه رصد اشتغال به ثبت می‌رسد.

وی افزود: اشتغال یکی از اولویت های مهم در دولت سیزدهم شناخته می‌شود بطوریکه ارزیابی مدیران را بر این اساس پیش‌بینی کرده اند‌.

 

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: تعهد اشتغال سیب و سوران برای سال جاری ۹۱۲ نفر است که در طی سه ماه گذشته اطلاعات ۲۶۰ شاغل جدید در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

 

سلامی گفت: پیگیری و رفع مشکلات واحد‌های تولیدی در سراسر استان نیز بطور جدی توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دنبال می‌شود چرا که حفظ و حراست از اشتغال موجود به اندازه ایجاد اشتغال جدید در سیستان و بلوچستان اهمیت دارد.

 

فرماندار سیب و سوران نیز در این دیدار اظهار کرد : ظرفیت مرغداری های این شهرستان باعث شده است تا در تامین نیاز مصرف مردم خودکفا شوند.

 

فرشاد گرگیچ افزود: دو بخش گلخانه و مرغداری از ظرفیت های پرکشش اشتغال در شهرستان سیب و سوران هستند که قابلیت حمایت، توسعه و سرمایه گذاری بیشتر را دارند.

 

وی اظهار کرد: ۱۴۰۰ تن گوشت مرغ از ابتدای امسال در شهرستان تولید شده که ضمن تامین گوشت موردنیاز مصرف مردم شهرستان ،بخشی نیز به مرکز استان و شهرستان های مجاور ارسال شده است.

فرماندار سیب و سوران گفت: همچنین حوزه گلخانه های این شهرستان با مساعدت امور آب، قابلیت توسعه را دارد که می‌تواند سهم عمده ای در توسعه کسب و کار و اشتغال بومیان منطقه را ایفا کند.

 

انتهای پیام/