استاندار سیستان و بلوچستان:

لزوم بهره مندی مرزنشینان از عواید مرز/ اقتصاد و امنیت کشورهای همسایه برای ما اهمیت دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مسئولان باید به گونه ای عمل کنند که مرز نشینان از سود و عواید حاصل از مرز بهره مند شوند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به لزوم همکاری‌های منطقه ای اظهار داشت: اقتصاد و امنیت کشور های همسایه در اقتصاد و امنیت کشور ما تاثیرگذار است.

 

کرمی بیان داشت: مسئولان اتاق بازرگانی باید جوانان را نسبت به فعالیت‌های این مجموعه جذب کنند که عامل جذب سایر اقشار و موجب توسعه فعالیت‌های این سازمان گردد.

 

وی با اشاره به همکاری برخی استانها با کشور پاکستان تصریح کرد: ارتباط ما با کشورهای همسایه باید بیشتر توسعه یابد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: کشورهای همسایه بازار متنوعی برای تجارت دارند و با توجه به قرابت فرهنگی و قومی بین دو کشور ایران و پاکستان و همچنین دیدگاه مثبت مسئولان و سرمایه‌گذاران و مردم پاکستان نسبت به جمهوری اسلامی ایران، این رویکرد تاثیر مثبتی در افزایش مراودات و توسعه حوزه‌های مختلف دارد.

 

وی بیان داشت: یکی از اهداف دولت؛ گسترش و رونق تجارت است و در این زمینه باید مشکلات بررسی و موانع برطرف گردد.

 

وی با اشاره به وجود بنادر چابهار در ایران و گوادر در پاکستان بیان داشت: این دو بندر مکمل هم هستند که فعالیت و توسعه یکی عامل توسعه دیگری خواهد بود.

 

وی با اشاره به پیش بینی افزایش زوار پاکستانی اربعین بیان داشت: مسائل مهم اثرگذار فرهنگی در پذیرایی شایسته از زوار اربعین و استفاده از ظرفیت عظیم مردمی در این حرکت بی نظیر، بایستی مورد توجه مسئولان باشد.

 

وی با اشاره به سفر اخیر معاون اقتصادی وزارت امور خارجه به کشور پاکستان افزود: در جریان این سفر، ۱۹۰ سند بین کشور ایران و کشور پاکستان امضا شده و یکی از موضوعاتی که در این سفر مطرح شد، اجرایی شدن این اسناد است.

 

وی تاکید کرد: مسئولان مربوطه بایستی با جدیت و سرعت در رابطه با برقراری ارتباط و گسترش حوزه تجارت با کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه و آسیای میانه اقدام نمایند.

 

وی با تاکید دوباره بر بومی سازی دستوالعمل‌ها تصریح کرد: بخشنامه‌ ها و دستورالعمل ها باید از نظر سازگاری با وضعیت بومی و رفع مشکلات استان بررسی شود.

 

وی با تاکید بر نگاه مسئولان بر توسعه استان بیان داشت: برای رسیدن به توسعه اگر اشکال و کمبودی مطرح می‌شود، حتما باید این ایرادات برطرف شود.

 

وی با اشاره به اینکه برخی شهرک‌های صنعتی در استان فقط یک تابلو دارد، بیان داشت: روند توسعه استان باید به سرعت تسریع پیدا کند و این همت و همکاری همه مسئولان را می‌طلبد.

 

انتهای خبر/