در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

سیستان و بلوچستان استان پیشتاز در صحت سنجی آمار اشتغال

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت متبوع، این استان جزو استان های پیشتاز در موضوع صحت سنجی آمار ثبت شده در سامانه رصد است.

خلیل احمد سلامی در گفتگو با سکایی نیوز افزود: حدود ۵۰ درصد از آمار نظارت‌شده سیستان و بلوچستان در سامانه رصد تاکنون صحت سنجی شده است .

وی اظهار کرد: رسیدن به این آمار باعث شده است سیستان و بلوچستان در کنار استان های لرستان و هرمزگان در زمره استان های پیشتاز در امر صحت سنجی اشتغال ایجادی قرار گیرد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان ادامه داد: پایش و نظارت بر اشتغال یکی از مهمترین شاخص‌های نظارت بر مشاغل ایجاد شده است و ارائه خدمات اشتغال شامل اطلاع‌رسانی، شناسایی، مشاوره، آموزش، تامین مالی، تأمین فناوری، تأمین زیرساخت، صدور مجوز، ترویج و فرهنگ‌سازی است که توسط دستگاه‌های اجرایی در سامانه ای بنام “رصد اشتغال” ثبت و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

سلامی گفت: درخصوص آمار اشتغال آنچه که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می شود، قابل صحت‌سنجی و راستی‌آزمایی است.

وی افزود: صحت سنجی آمار اشتغال ایجادی در سامانه رصد به این شکل صورت می گیرد که وقتی کد ملی‌ فردی وارد سامانه می‌شود، بر اساس آن مشخص می‌شود که اشتغال به کار دارد و در کارگاهی مشغول کار شده یا تسهیلاتی به وی پرداخت شده است. بنابراین بلافاصله از طریق پیامک برایشان پیام ارسال می‌شود که چنین گزارشی به ما رسیده است آیا صحت دارد یا خیر؟

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مرحله بعد به صورت تلفنی صحت‌سنجی می شود و در مرحله آخر نظارت میدانی است که این روش از طریق ستاد وزارتخانه انجام می‌شود.

سلامی گفت: پایش اشتغال بحث اصلی امروز است و بطور طبیعی برای سیاست‌گذاری در زمینه ایجاد اشتغال به آمار دقیق و واقعی نیازمندیم.

 

انتهای پیام/