توقف تولید کارت گرافیک Arc A770 Limited Edition توسط اینتل

اینتل تنها یک سال پس از عرضه، تولید کارت گرافیک Arc A770 Limited Edition را متوقف کرده است. این کارت گرافیک که به دلایل مختلف هرگز نتوانست رقابت خوبی در مقابل محصولات AMD و انویدیا داشته باشد، اکنون تنها در مدل‌های کاستوم و از طریق شرکای اینتل به فروش خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – کارت گرافیک Arc A770 Limited Edition اینتل دیگر تولید نخواهد شد و تیم آبی از این پس به عرضه پردازنده گرافیکی برای شرکای خود اکتفا خواهد کرد. اینتل که قبل از پایان تولید به کاربران اجازه می‌دهد تا آخرین سفارش‌های خود را ثبت کنند، برای Arc A770 مسیر دیگری را پیش گرفته و از دیروز سفارش و عرضه را پایان داده است.

کارت گرافیک Arc A770 Limited Edition بعد از حضوری کمتر از یک ساله در بازار بازنشست شده است. Limited Edition یا نسخه محدود در نام این کارت گرافیک البته به محدود بودن زمان تولید آن اشاره ندارد و اینتل برای کارت های گرافیک مرجع خود از این نام‌گذاری استفاده می‌کند.

توقف تولید کارت گرافیک Arc A770 Limited Edition

اینتل کارت گرافیک Arc A770 را با ۸ و ۱۶ گیگابایت حافظه ویدئویی عرضه کرده و نسخه Limited Edition یکی از موارد دارای ۱۶ گیگابایت رم به شمار می‌آید. شرکت‌هایی مانند ایسر و Sparkle نیز نسخه ۱۶ گیگابایتی کارت گرافیک Arc A770 را تولید می‌کنند.

کارت گرافیک Arc A770 Limited Edition

به گزارش Tom’s Hardware، کارت گرافیک Arc A770 Limited Edition را می‌توان بین ۳۴۹ تا ۳۶۹ دلار خریداری کرد و کارت گرافیک Acer Predator BiFrost Intel Arc A770 OC با قیمت ۳۳۹ دلار به فروش می‌رسد. این یعنی دلیل زیادی برای خرید نسخه مرجع وجود ندارد و اینتل حال خود را از ساخت یک کارت گرافیک کامل خلاص کرده و روی تولید تراشه تمرکز می‌کند.

از ای پس کارت گرافیک Arc A750 Limited Edition تنها کارت گرافیک تولید شده توسط اینتل خواهد بود و احتمال دارد تولید این نسخه نیز در آینده متوقف شود. اینتل قصد دارد تا سال ۲۰۲۴، حداقل دو کارت گرافیک را با معماری Battlemage برای جایگزینی Arc A750 و Arc A770 به بازار بفرستد.

انتهای پیام