کارت حافظه WD Black C50 برای ایکس باکس عرضه شد؛ شروع از ۸۰ دلار

بالاخره انحصار کارت حافظه یا حافظه جانبی برای ایکس باکس سری X و S شکسته شد و حالا افزون بر سیگیت، می‌توانید سراغ وسترن دیجیتال بروید. این کمپانی کارت‌های حافظه جانبی سری WD Black C50 را برای ایکس مایکروسافت روانه بازار کرد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – همان‌طور که می دانید از همان ابتدای عرضه ایکس باکس‌های جدید در سال ۲۰۲۰ میلادی، سیگیت شریک انحصاری مایکروسافت برای عرضه کارت حافظه بود. این اتفاق باعث شد سیگیت قیمت‌ها را بالا نگه دارد که مطمئناً به نفع گیمرها نبود. خوشبختانه بالاخره وسترن دیجیتال وارد رقابت با سیگیت شد و حالا می‌توان با صرف هزینه معقول یک کارت حافظه برای ایکس باکس خریداری کرد.

قیمت WD_Black C50 ایکس باکس

کارت‌های حافظه سری WD_Black C50 وسترن دیجیتال برای Xbox Series X و S در دو ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت و ۱ ترابایت معرفی شده‌اند. این کارت‌ها دارای کارایی و قابلیت‌های مشابه محصولات سیگیت هستند که از جمله آنها می‌توان به Quick Resume اشاره کرد.

قیمت کارت حافظه ۵۰۰ گیگابایتی WD_Black C50 برای ایکس باکس تنها ۸۰ دلار است. مدل ۱ ترابایتی WD_Black C50 هم ۱۵۰ دلار قیمت دارد.

Expansion Cardوسترن دیجیتال برای ایکس باکس

کارت‌ حافظه یا به طور دقیق‌تر Expansion Card مخصوص ایکس باکس سری اس و ایکس از نظر فنی مشابه کارت‌های حافظه CFexpress 1.0 Type-B است. با این حال به جای رابط PCIe 3.0 x2، از PCIe 4.0 x2 استفاده می‌کنند که سرعت و پهنای باند بالاتری دارد. این کارت‌ها جز ایکس باکس، با دستگاه دیگری قابل استفاده نیستند.

تصور می‌شود مایکروسافت در قبال تأیید کارت‌های حافظه برای ایکس باکس و اخذ گواهی این کمپانی، از سازندگان سهم خواهی می‌کند و همین موضوع علت قیمت بالای محصولات سیگیت باشد. با این حال وسترن دیجیتال نیازی ندیده است تا سری WD_Black C50 را وارد این برنامه کند.

انتهای پیام/