وزیر کشور: رونق بازارچه مرزی میرجاوه دستاورد دولت سیزدهم است

زاهدان _سکایی نیوز_ وزیر کشور در بازدید از بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه مرز در دولت سیزدهم انجام شده، گفت: رونق بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه یکی از دستاوردها در دولت شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی است.

احمد وحیدی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه در گفت‌وگو با خبرنگار سکایی نیوز بیان کرد: در سفر قبلی بازدیدی از این بازارچه داشتیم که وضعیت مطلوبی نداشت؛ امروز اما با همت استاندار سیستان و بلوچستان و سایر دستگاه‌های استان وضعیت در این بازارچه قابل قبول و مطلوب است.

وی افزود: تحرک خوبی را در حمل و نقل از طریق بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه شاهد هستیم، تقریباً با گزارش ارائه شده در این زمینه شاهد افزایش صادرات بین ۲.۵ تا ۳.۵ برابر هستیم که این یک امتیاز خوب به شمار می‌رود.

وزیر کشور ادامه داد: مردم مرزنشین منطقه میرجاوه در این اتفاق ساماندهی شده و از امکانات مرز بهره‌مند شدند همچنین اشتغال برای آنان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: برای واردات کالا از بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه نیز کالاهایی که وزارت صمت تایید کند مانعی در واردات آنها وجود نخواهند داشت و کار آنان را تسریع می‌دهیم.

 

انتهای خبر/