اقدام استقلال و سپاهان علیه پرسپولیس/ بمب نقل‌وانتقالات در یک‌قدمی یحیی بود!

پیشنهاد استقلال و سپاهان باعث شد تا وایله در آستانه صدور رضایتنامه سعید عزت‌اللهی برای پرسپولیس، از این موضوع صرف‌نظر کند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آینده سعید عزت‌اللهی در ابهام است و هنوز کسی نمی‌داند آیا او در وایله می‌ماند یا پیراهن تیم دیگری را بر تن خواهد کرد. هافبک میانی و توانای فوتبال ایران بعد از درخشش در تورنمنت کافا و مثل تمام سال‌های اخیر مورد توجه تیم‌های ایرانی قرار گرفت. او که شش ماه از قراردادش با وایله باقی مانده، در ابتدا برای جدایی نیاز به پرداخت ۱۰۰ هزار یورو داشت اما حالا این عدد حدوداً ۱۰ برابر شده و همین مسأله تا حد زیادی انتقال عزت‌اللهی به باشگاهی جدید را با وقفه مواجه کرده است.

ماجرا از اینجا آغاز شد که باشگاه پرسپولیس برای جذب عزت‌اللهی اقدام کرد. مکاتبه میان دو باشگاه انجام شد و با توجه به حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، هافبک ۲۶ ساله تیم ملی بی‌میل نبود که پیراهن این تیم را بر تن کند، بخصوص که سعید دوستان زیادی مثل مرتضی پورعلی‌گنجی، علیرضا بیرانوند و سروش رفیعی را در پرسپولیس داشت.

پرسپولیس با رقمی در حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار یورو می‌توانست رضایتنامه عزت‌اللهی را بگیرد اما به یکباره و با درخواست چند باشگاه دیگر، مسئولان وایله مخالفت خود را با انتقال سعید اعلام کردند. استقلال با حضور جواد نکونام که سابقه همکاری با عزت‌اللهی را در تیم ملی در کارنامه داشت، برای شکار او نامه‌نگاری کرد و البته سرمربی تیم هم با هافبک ایرانی وایله تماس‌هایی را برقرار کرد.

از سوی دیگر سپاهان هم دست به کار شد و بعد از جذب ستاره‌هایی چون رضا اسدی، کاوه رضایی و عیسی آل‌کثیر، این بار به جذب عزت‌اللهی علاقه نشان داد. باشگاه اصفهانی که از نظر مالی در شرایط بهتری نسبت به استقلال و پرسپولیس قرار داشت، پیشنهاد خود را ارائه داد. وایله که بعد از پرسپولیس، استقلال و سپاهان را خواهان عزت‌اللهی دید، عدد مورد نظر خود را برای صدور رضایتنامه افزایش داد.

پیشنهاد استقلال و سپاهان باعث شد تا وایله در آستانه صدور رضایتنامه سعید برای پرسپولیس، از این موضوع صرف‌نظر کند. حالا مسئولان وایله دنبال راهی هستند تا عزت‌اللهی را برای تمدید قرارداد راضی کنند، آن هم به مدت دو سال و نیم اما سعید فعلاً پاسخی به این پیشنهاد نداده و تمرکز خود را روی موفقیت در ترکیب تیمش گذاشته است. امروز و از ساعت ۱۷:۳۰ ، وایله در هفته اول سوپرلیگ دانمارک میهمان تیم قدرتمند AGF است. باید ببینیم واکنش وایله به جواب منفی سعید به پیشنهاد تمدید قرارداد چیست؟ آیا او از ابتدا در ترکیب قرار می‌گیرد یا اینکه مدیران وایله با او برخورد دیگری انجام می‌دهند؟ در این بین اما مربیان تیم ملی باید هوشیار باشند و بدانند اگر وایله از سعید در ترکیب خود استفاده نکرد، تنها دلیلش عدم تمدید قرارداد است. این اتفاق در بسیاری از باشگاه‌ها رخ می‌دهد تا بازیکن تحت فشار و به اجبار قراردادش را تمدید کند. سعید اما علاقه‌ای به این کار ندارد و شاید همین مسأله در نهایت باعث شود تا رضایتنامه او با مبلغ کمتری برای یک باشگاه ایرانی صادر شود. عزت‌اللهی جزو بازیکنان کلیدی تیم ملی ایران است که در تورنمنت کافا هم نشان داد تا چه اندازه کیفیت دارد. بدون شک سرنوشت او در ماه‌های آینده می‌تواند برای تیم ملی ایران هم مهم باشد، بخصوص که امیر قلعه‌نویی به توانایی‌های او اعتماد دارد و از طرفی تیم ملی هم برای موفقیت در جام ملت‌های آسیا به تمام نیروهای باتجربه خود نیاز دارد.

انتهای پیام/