نهادینه سازی « فرهنگ تعاون » در بین دانش‌آموزان شهرستان هامون

هامون - سکایی نیوز - سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هامون گفت: دانش‌آموزان این شهرستان در قالب برگزاری تورهای ترویجی، با « فرهنگ تعاون » و مزیت‌های تعاونی آشنا می‌شوند.

شهرام هراتی کبیر در گفتگو با خبرنگار سکایی نیوز اظهار کرد: با همکاری آموزش و پرورش و مدیران مدارس هامون، ۴۰ نفر از دانش‌آموزان هنرستان حاجی‌زاده این شهرستان از مرکز نوآوری تعاون و شرکت‌های تعاونی مستقر در مرکز رشد دانشگاه زابل بازدید کردند.

 

وی افزود: زمینه سازی برای توسعه و نهادینه سازی فرهنگ تعاون در بین دانش آموزان، کمک به شکوفایی خلاقیت دانش آموزان، افزایش توانایی و مسئولیت پذیری آنان، تقویت روحیه کارآفرینی و افزایش مهارت دانش آموزان و تقویت فرهنگ کار و تلاش، از جمله اهداف برگزاری تورهای ترویجی است.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هامون تشکیل تعاونی‌های دانش‌آموزی در سطح مدارس شهرستان را از برنامه های مهم پیش‌رو بیان کرد و ادامه داد: تعاونی‌های دانش آموزی نقش مؤثری در ارتقای فرهنگ کار گروهی و افزایش مهارت آینده‌سازان کشور دارد.

 

هراتی کبیر اظهار کرد: کارکرد اصلی تشکیل تعاونی‌های آموزشگاهی و دانش‌آموزی، تقویت روحیه مشارکت و همکاری در میان دانش‌آموزان، تشویق آنها به انجام فعالیت‌های گروهی و آشنایی با امور اجتماعی و اقتصادی تعاونی است.

 

وی گفت: ۱۰۴ شرکت تعاونی در سطح شهرستان هامون فعال هستند که بالغ بر ۹۰۰ نفر عضو آنها هستند.

 

انتهای پیام/