استاندار سیستان و بلوچستان:

استاندار: کاهش آسیب‌های اجتماعی در گرو فرهنگ سازی است

زاهدان- سکایی نیوز- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: متولیان فرهنگی باید با فرهنگ سازی به کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی کمک کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سکایی نیوز– محمد کرمی “استاندار سیستان و بلوچستان” در نشست با مدیر کل و معاونین بهزیستی استان بر برنامه‌ریزی و تلاش جدی متولیان فرهنگی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد و گرفتار شدن اقشار جامعه در این گونه منجلاب ها نیازمند فرهنگ سازی‌های مستمر است و عملکرد دستگاه‌ها در این زمینه باید هر روز متفاوت‌تر از گذشته باشد.

 

کرمی تصریح کرد: عملکرد دستگاه‌های متولی باید به گونه‌ای باشد که به کاهش و کنترل آسیب‌ها منجر شود و برای این منظور باید تاثیر آن در جامعه مورد ارزیابی و نظارت مستمر قرار گیرد.

 

وی با اشاره به عملکرد مراکز ترک اعتیاد بیان داشت: وجود تعداد متعدد مراکز ترک اعتیاد به عنوان مرکز کسب درآمد و حضور چند باره معتادین در این مراکز پسندیده نیست بلکه عملکرد این مراکز به گونه‌ای باشد که همراه با مهارت آموزی و توانمندسازی فرد برای وارد شدن به بازار کار باشد.

 

استاندار با بیان اینکه مردم و خیرین ظرفیت‌های بسیار خوبی برای همراهی دستگاه‌های اجرایی در حوزه کاهش آسیب‌ها دارند، افزود: مردم به لحاظ اعتقادی علاقه‌مندند که در کار خیر مشارکت داشته باشند و اگر زمینه فراهم شود حتماً مشارکت می‌کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: باید این ظرفیت مردمی را به کار بگیریم چرا که کمک‌های اندک افراد در کنار هم تبدیل به منابع هنگفتی می‌شود.

 

کرمی مولد سازی و استفاده از ساختمان‌ها و امکانات دولت را یکی دیگر از ظرفیت‌های موجود در جهت کمک به کاهش آسیب‌ها و درآمدزایی عنوان کرد و گفت: تبدیل ساختمان‌های بلا استفاده به فضای تجاری و ایجاد اشتغال می‌تواند بخشی از منابع مالی مورد نیاز در جهت کاهش معضلات اجتماعی را تامین کند.

 

انتهای خبر/