۶ تن مواد مخدر در مرزهای جنوب شرق کشف شد/۱۷ نفر دستگیر شدند

فرمانده مرزبانی فراجا از موفقیت مرزبانان در کشف محموله ۶ تنی مواد افیونی و دستگیری ۱۷ قاچاقچی در مرزهای جنوب شرق کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – سردار احمدعلی گودرزی روز دوشنبه از موفقیت مرزبانان سیستان و بلوچستان در کنترل مرزهای آبی دریای عمان خبر داد و اظهار کرد: مرزبانان پایگاه دریابانی چابهار با اشراف و تسلط اطلاعاتی بر آب‌های سرزمینی در دریای عمان، از فعالیت ۲ باند کلان قاچاق مواد مخدر برای جابه‌جایی محموله‌های سنگین مواد افیونی در محدوده آب‌های انحصاری کشور و ورود آن به کشور مطلع شدند.
وی افزود: مرزبانان بلافاصله با اقدامات عملیاتی، در ۲ عملیات قاچاقچیان را که سعی در عبور مواد افیونی از طریق مرزهای آبی به داخل کشور داشتند را در دریا مشاهده و با تکنیک‌های رزمی، دریایی و درگیری مسلحانه آنها را در دریا زمین‌گیر و ناکام گذاشتند.
فرمانده مرزبانی فراجا با بیان اینکه در این رابطه ۱۷ نفر دستگیر و چهار فروند شناور توقیف شد، بیان کرد: با هوشیاری مرزبانان ۶ تن انواع مواد مخدر شامل حشیش، شیشه، هروئین و تریاک به همراه ۲۱ قبضه سلاح کلت، ۲ هزار و ۱۰۰ عدد فشنگ جنگی و ۴۲ تیغه خشاب مربوطه کشف شد.
وی، مرزهای کشور را برای قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت ناامن دانست و گفت: مرزبانان با اشراف اطلاعاتی بر مرزهای کشور، با هرگونه باندهای کلان قاچاق مواد افیونی در مرزها به صورت قاطع و سخت برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام/