در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

کشف بیش از نیم تن مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامي استان سیستان و بلوچستان از انهدام باند قاچاق با کشف بیش از نیم تن انواع مواد افیونی در عملیات مقتدرانه پلیس استان خبر داد.

سردار “دوستعلی جلیلیان” در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سکایی نیوز – در تشریح جزئیات این خبر، بیان داشت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی به سرنخ هایی از حمل محموله سنگین مواد مخدر توسط اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی که قصد انتقال محموله های مواد مخدر از شهرستان های شمالی و جنوبی استان به عمق کشور را داشتند، شناسایی کردند.

 

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس با کنترل تحرکات اعضای این باند سرانجام در ۴۸ ساعت گذشته تیمی از اعضای این باند مسلح را که با ۲ دستگاه خودرو سواری در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر درمحورهای فرعی شهرستان های ” ایرانشهر- نیمروز و زاهدان ” بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

 

سردار جلیلیان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که با برتری ابتکار عمل پلیس مواجه، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

 

این مقام ارشد انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این عملیات ها ، با اقدام ضربتی جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان و شهرستان ها با درگیری های مسلحانه ۷ سوداگر مرگ دستگیر و ۲ دستگاه خودرو سواری نیز متوقف شد.

 

سردار جلیلیان خاطرنشان کرد: ماموران پلیس در بازرسی از خودروهای توقیفی، ۵۰۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر بهمراه یک قبضه سلاح جنگی کلاش و یک دستگاه بیسیم دستی را کشف و ضبط کردند.

 

انتهای خبر/