در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

بیش از ۳ هزار کلاس درس طی ۲ سال در سیستان و بلوچستان ساخته شده است

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از ساخت بیش از سه هزار کلاس درس در دو سال اخیر از محل اعتبارات دولتی، مشارکتی و آورده خیرین و موسسات و مجموعه های خیریه در این استان خبرداد.

 حسین بروشکی در گفت وگو با خبرنگار سکایی نیوز گفت : اختصاص ۲ ردیف اعتباری برای ساخت مدرسه در سیستان و بلوچستان یکی از برنامه‌های اجرایی مثبت دولت به این منطقه بوده که خود نوید روزهای متفاوتی در مدرسه سازی در این مناطق است.

بروشکی با بیان اینکه هم‌اینک ۵۱۳ مدرسه در قالب ۲ هزار و ۱۳۱  کلاس درس در سیستان وبلوچستان در حال ساخت است، گفت: نگاه ویژه دولت سیزدهم به مناطق کم برخوردار در تامین فضاهای آموزشی جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به رشد ۱۰۰ درصدی مشارکت و آورده خیرین در توسعه فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی و تحقق موضوع مدرسه سازی و مدرسه یاری در دو سال اخیر نسبت به سنوات گذشته گفت: در سال ۱۴۰۱ میزان مشارکت خیرین در زمینه مدرسه سازی و مدرسه یاری به ۳۵۰ میلیارد تومان در استان رسیده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه اظهار کرد: با اجرای طرح شهید سلیمانی، تحول بزرگی در ارتقای سرانه ورزشی مدارس رخ داد به طوری که در مرحله اول از افتتاح طرح شهید سلیمانی ۳۱ پروژه ورزشی در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید ودر مرحله دوم نیز ۴۹ پروژه شامل ۱۰ سالن سقف بلند، ۱۰ کلاس تربیت بدنی، ۹ زمین ساحلی و ۱۰ زمین چمن در مدارس استان افتتاح شد و هم اکنون ۵۴ فضای ورزشی دیگر نیز در حال ساخت است.

بروشکی از افزایش ۳۵ درصدی فضاهای ورزشی درون مدرسه‌ای سیستان و بلوچستان با اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: با توجه به رشد فزاینده جمعیت دانش آموزی و پراکندگی نامتعارف جمعیت به دنبال ارتقای سرانه فضای ورزشی در مدارس استان هستیم.

انتهای پیام/