امام جمعه موقت زاهدان: قداست قرآن با آتش زدن آن از بین نمی‌رود

امام جمعه موقت زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: هیچ کس نمی تواند با آتش زدن قرآن کریم قداست و فرهنگ قرآنی را از بین ببرد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – حجت الاسلام والمسلمین سید خلیل حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان بیان کرد: آتش زدن قرآن حاکی از عظمت قرآن و همچنین مکتب امام حسین (ع) و دین اسلام در جهان است، هیچ کس نمی تواند با آتش زدن قرآن کریم قداست و فرهنگ قرآنی را از بین ببرد.

وی افزود: به برکت خون شهدا و انقلاب اسلامی ما استقلال و آزادی خود را بدست آوردیم، حکومت‌ها موظف به تامین استقلال و آزادی برای مردم هستند.

امام جمعه موقت زاهدان ادامه داد: بدیهی است که آزادی نباید در تقابل با ارزش‌های عمومی باشد که حفظ حجاب یکی از این آرزوها است، حفظ کرامت انسانی و احترام به آن بسیار در نظام مقدس جمهوری اسلامی مهم بوده و در هر شرایطی باید کرامت ارباب رجوع حفظ شود.

وی به پیشرفت‌های علمی کشور اشاره کرد و گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی اکنون نزدیک به ۲ دهه است که شتاب علمی در کشور آغاز شده و با سرعتی که برای ناظران جهانی غافلگیرکننده بود جوانان ما پیش رفتند، ما اکنون حرکت را آغاز کرده و با شتاب پیش می رویم تا آن عقب افتادگی ها جبران شود که جهاد دانشگاهی بسیار دراین زمینه تاثیر گذار است.

 

انتهای خبر/