ورود بیش از ۶ هزار زائرپاکستانی ‌به سیستان و بلوچستان برای عزیمت به کربلا‌

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: از ۱۹ تیرماه تاکنون ۶ هزار و ۷۵۰ زائر پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه وارد کشور شدند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – ایوب کرد  بیان کرد : از ۱۹ تیرماه تاکنون ۶ هزار و ۷۵۰ زائر پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه وارد کشور شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان افزود: پنج هزار و ۲۹۸ نفر از این زائران به صورت پیاده و یک هزار و ۴۵۲ نفر نیز در قالب ۳۹ دستگاه اتوبوس وارد استان شده‌اند.

وی ادامه داد: ۳۴ دستگاه‌ زائران برای عزیمت به کربلای معلی به مرز مهران پروانه عبور دریافت کردند و پنج دستگاه اتوبوس نیز به مشهد مقدس اعزام شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری جلسات هماهنگی و اقدامات اجرایی شامل روکش آسفالت محور مواصلاتی منتهی به پایانه مرزی، درزگیری، فضاسازی داخل سالن مسافربری، افزایش چشمه سرویس‌های بهداشتی، افزایش آیس بانک و همچنین افزایش سیستم های خنک کننده با توجه به گرمای بالای ۵۰ درجه در نقطه صفر مرزی به ویژه در مردادماه از جمله اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای ارتقای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی(ع) بوده است.

وی افزود: با توجه به هماهنگی انجام شده مقرر شد در ایام اربعین از ظرفیت ناوگان اتوبوسی کشور پاکستان برای جابه‌جایی مسافران استفاده شود و آموزش‌های لازم به رانندگان این ناوگان با همکاری پلیس راه در ورودی مرز انجام شود تا ناوگان وارد شده با ایمنی کامل در مسیرهای ارتباطی جهت عزیمت به کربلای معلی تردد کنند.

انتهای پیام/