اختصاص ۶۰۰ میلیارد ریال وام ودیعه مسکن به مددجویان سیستان و بلوچستان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌جاری مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای کمک به تامین مسکن مددجویان در قالب ودیعه مسکن اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – رمضان پودینه  در کارگروه مسکن مددجویان استان افزود: این اعتبارات با عنایت ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی، از محل بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه تخصیص یافته و با عاملیت بانک‌های کشاورزی، سپه، ملی، مسکن، صادرات، ملت و تجارت پرداخت می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان بیان کرد: مبلغ وام ودیعه مسکن از سقف ۸۰ میلیون تومان در شهرهای کوچک شروع می‌شود و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در شهرهای بزرگ، بصورت قرض الحسنه پرداخت می‌شود.

وی افزود: با توجه به تورم و شرایط ناپایدار اقتصادی به خصوص در حوزه مسکن، بخش بزرگی از جامعه مددجویی با مشکل مسکن مواجه هستند که کمیته امداد امام خمینی(ره) سعی می‌کند به طرق مختلف، این مشکل را تا حدی برطرف سازد.

پودینه اظهار کرد: تاکنون با تلاش و اهتمام همکاران (به دلیل محدودیت زمانی جذب اعتبار تا پایان شهریور) این مهم با پیشرفت بسیار خوبی روبرو بوده و تعداد زیادی از مددجویان اجاره‌نشین با استفاده ازتسهیلات مذکور (ودیعه مسکن) مشکل اجاره مسکن آنان مرتفع خواهد شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان در پایان ضمن تشکر از همه‌ عوامل مرتبط با موضوع به ویژه بانک‌های عامل که همکاری بسیار مطلوبی را در پذیرش افراد معرفی شده و تشکیل پرونده جهت اعطای تسهیلات فوق داشته‌اند، گفت: امید است با تحقق ۱۰۰ درصدی جذب اعتبار گام بلندی را برای ارائه خدمتی ارزشمند به ولی نعمتان واقعی خود برداریم.

انتهای پیام