«قاسم(ع)» چگونه رضایت «عمو» را گرفت؟/مگر هر کس یتیم است دل ندارد!

در پنجمین مجلس از «تعزیه‌خانه مهر»، قسمت اول تعزیه «حضرت قاسم(ع)» با سرپرستی و تعزیه‌خوانی احمد عزیزی منتشر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز– همواره با آغاز ماه محرم شاهد برگزاری مجالس تعزیه در نقاط مختلف کشور هستیم که علاقه‌مندان بسیاری دارد. گروه‌های تعزیه‌خوان در این ایام و در مقاطع مختلف زمانی به اجرای مجالس تعزیه می‌پردازند.

در گروه هنر خبرگزاری و با آغاز ماه محرم، تصمیم بر این شد که در دهه اول این ماه بخش‌هایی از مجالس تعزیه برگزار شده در سال‌های گذشته منتشر شود.

از این رو احمد عزیزی تعزیه‌خوان با سابقه تصاویری از مجالس تعزیه‌ای را که پیش از این برگزار کرده در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد.

این مجالس تعزیه در قالب طرح «تعزیه‌خانه مهر» منتشر می‌شود و پنجمین مجلس «تعزیه‌خانه» اختصاص به بخش اول مجلس تعزیه «حضرت قاسم (ع)» دارد.

قاسم ابن حسن ابن علی ابن ابی‌طالب نوجوان ۱۳ ساله برادرزاده امام حسین (ع) است که در روز عاشورا به یاری عموی خود می‌رود و قصد حضور در میدان و نبرد علیه اشقیا را دارد. سیدالشهدا (ع) در ابتدا به او اجازه حضور در میدان را نمی‌دهد ولی در نهایت با جلب رضایت عمو، قاسم ابن حسن (ع) راهی میدان مبارزه می‌شود.

در مجلس تعزیه «حضرت قاسم (ع)» که توسط گروه تعزیه سیدالشهدا (ع) با سرپرستی احمد عزیزی، سال ۸۸ در حسینه شوفرها برگزار شد، ابوالفضل گل‌محمدی شبیه حضرت قاسم (ع)، احمد عزیزی شبیه امام حسین (ع)، خلیل رضایی شبیه مادر قاسم (ع)، قاسم تسبیحی شبیه‌ام لیلا، یوسف عزیزی شبیه مبارزخوان و پسر ازرق، محمد سیف شبیه پسر ازرق، محمد ناصری شبیه پسر ازرق، سعید اصغری شبیه پسر ازرق، حمید سیف شبیه عبدالله، مرتضی صفاریان شبیه ازرق، رضا لنکرانی شبیه ابن سعد، حمید حیدری شبیه شمر هستند.

عکس از فرزانه چخماق‌ساز است.