ایجاد اشتغال برای ۳۵۸۴۰ نفر، تعهد سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۲

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: این استان امسال متعهد به ایجاد شغل برای ۳۵ هزار و ۸۴۰ نفر است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ خلیل‌احمد سلامی در جلسه بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در ثبت اشتغال جدید در سامانه رصد، اظهار کرد: اشتغال در دولت سیزدهم یکی از مهمترین موضوعاتی است که با حساسیت و اهمیت زیادی دنبال می شود و نقش و وظایف دستگاهها و نهادهای مختلف در آن مشخص شده است.
وی افزود: در سال گذشته با همت و تلاش و هماهنگی ارکان مختلف اجرایی، میزان تعهد اشتغال استان محقق شد که امیدواریم این هم افزایی و هماهنگی در سال جاری نیز ادامه یابد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: تعهد اشتغال استان برای امسال ۳۵ هزار و ۸۴۰ نفر است که از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی بین شهرستانی و بین دستگاهی تقسیم شده است.
سلامی گفت: دستگاه های اجرایی مکلف هستند اشتغال ایجادی خود را در سامانه رصد اشتغال به ثبت برسانند، چرا که منبع آمار اشتغال کشور این سامانه است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای اردیبهشت که فرایند ثبت آمار اشتغال ایجادی سال ۱۴۰۲ در سامانه رصد اشتغال فراهم شده است تا امروز اطلاعات سه هزار و ۳۲۲ نفر بعنوان شاغل جدید توسط دستگاه ها و نهادهای ذیربط در سامانه به ثبت رسیده است و انتظار می رود تا پایان تیرماه این روند با شتاب بیشتری پیگیری شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم در این جلسه گفت: مبنای توزیع شهرستانی تعهد اشتغال در استان، شاخص های مثل مزیت های هر منطقه، نرخ بیکاری و تولید ناخالص داخلی (GDP) است .
مهرداد عرب اول اظهار کرد: دولت در راستای تحقق رشد اقتصادی کشور، ارکان اجرایی را مکلف به پیگیری برنامه ها کرده است و سهم هر دستگاه اجرایی و نهاد حمایتی مشخص است.
وی با تاکید بر اهمیت همکاری و هماهنگی بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال، افزود: امسال در جشنواره شهید رجایی یکی از شاخص ها به ارزیابی عملکرد بانک ها اختصاص دارد و بر این اساس بانک هایی که عملکرد مناسبی نداشته باشند، می‌بایست پاسخگو باشند.

انتهای پیام/