روستاییان و عشایر کانون تولید و رونق اقتصادی هستند

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: روستائیان و عشایر به عنوان کانون تولید، نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارند و توجه به این قشر مولد و حمایت از آنان در تحقق شعار سال مورد تاکید مقام معظم رهبری بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ خلیل‌احمد سلامی در دیدار با مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اظهار کرد: بیمه اجتماعی از شاخص‌های مهم توسعه پایدار هر جامعه به شمار می رود و حمایت دولت در پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه افراد خصوصا جامعه روستایی و عشایری و دیگر مشمولین صندوق بیمه اجتماعی قابل توجه است.

وی افزود: جامعه هدف با کمترین میزان پرداختی حق بیمه و مزایای بسیار می‌توانند از خدمتی که نظام جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان بیمه اجتماعی به مردم ارائه می‌کند بهره مند شوند و باید در راستای تبیین مزیت ها و کارکرد این بیمه در استان اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان نیز در این دیدار از تسهیل شرایط برای استفاده اعضای شرکت‌های تعاونی و خانواده‌های آنان از خدمات صندوق بیمه اجتماعی خبر داد.

خداداد اولیایی با اشاره به تفاهم‌نامه معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، گفت: اجرای این تفاهمنامه فرصت خوبی را برای گسترش چتر حمایتی بیمه اجتماعی و پوشش حداکثری جامعه هدف ایجاد کرده و تعاونگران با استفاده از این فرصت می‌توانند از حق و حقوق قانونی خود برخوردار شوند.

 

انتهای پیام/