موج جدید بادهای ۱۲۰ روزه سیستان؛ ۱۶۲ نفر در بیمارستان بستری شدند

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت : در پی موج جدید وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان ، ۱۶۲ نفر در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – مجید محبی  بیان کرد :  موج جدید وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان مجموع مراجعین به مراکز درمانی منطقه از ۱۱ تیرماه تاکنون ۱۰۱۰ نفر بوده که ۱۶۲ نفر از آنها بستری و بقیه سرپایی درمان شده‌اند.

وی افزود: مشکل تنفسی، قلبی و چشمی از عمده مشکلات مردم در این مدت بوده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تمامی نیروهای ‏امدادی و خدمات‌رسان در مسیرهای ارتباطی منطقه سیستان آماده‌باش ‏هستند تا در صورت نیاز اقدام به کمک‌رسانی کنند.‏

سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز از توزیع سه هزار و ۸۰۰ عدد ماسک از روز گذشته تاکنون بین مردم توفان زده منطقه سیستان واقع در شمال این استان خبر داد.

سید محمدمهدی سجادی اظهار کرد: نیروهای هلال احمر همزمان با بروز توفان و وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان در منطقه حاضر شدند و خدمات رسانی به مردم را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: در همین راستا به همت اعضا و داوطلبان خانه‌های هلال سه هزار و ۸۰۰ ماسک بین ۸۴۸ خانواده‌های مناطق روستایی منطقه سیستان توزیع شده است و در این مدت بیش از ۶۰ امدادگر هلال احمر برای ارائه خدمات در این مناطق حضور داشتند.