طرح نظارت بر فعالیت مشاوران املاک در سیستان و بلوچستان کلید خورد

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از آغاز طرح نظارت بر فعالیت مشاوران معاملات املاک در این استان با همکاری تعزیرات حکومتی ،اماکن-اصناف و اتحادیه املاک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ عطاء اله اکبری در تکمیل این خبر در جمع خبرنگاران بیان کرد : این اقدام پیرو جلسه هفته گذشته کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان و با هدف مقابله قاطع و سریع با تخلفات و پیشگیری از تکرار تخلفات صنف بنگاههای مشاور املاک و تسریع در اجرای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم بر خانه های خالی اجرایی شد.

 

وی ادامه داد: نظارت بر بازار مسکن و مشاورین املاک بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته شده است بطوری که همکاران ما در این اداره کل از امروز با راه اندازی گشت های مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی ،اماکن-اصناف و اتحادیه املاک با آن دسته از مشاورین املاک متخلف شهر برخورد می کنند.

 

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در طرح برخورد با مشاورین املاک متخلف با ۶ مورد تخلف مشاورین برخورد می شود که نداشتن پروانه کسب و نداشتن برگه رسمی قولنامه و همچنین گرفتن مبلغ بیشتر از درصد قانونی کمیسیون از جمله این تخلفات محسوب می شود.

 

وی تاکید کرد: دریافت کد رهگیری بدون پرداخت هزینه اضافی در قبال آن، دریافت حق کمیسیون طبق تعرفه ابلاغی و صدور رسید در قابل پرداخت حق کمیسیون از مواردی است که باید مراجعه کنندگان به مشاوران املاک مد نظر داشته باشند.

 

انتهای خبر/