استاندار سیستان و بلوچستان:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب افزایش روحیه همدلی و همکاری در جامعه می‌شود

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب افزایش روحیه همدلی و همکاری در جامعه می‌شود، گفت: باید فرهنگ را در همه امور در بین مردم و مسئولان نهادینه کنیم.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد کرمی شامگاه یکشنبه در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: کسی که آرزوی شهادت دارد ابتدا باید در همین دنیا شهید شود بدین معنی که باید کار را تنها برای رضای الهی انجام دهد.

وی با بیان اینکه شهادت به این معنی است که رسالتی که خداوند بر عهده ما گذاشته و آن نیز خدمت به مردم هست را به خوبی انجام دهیم افزود: زمینه سازی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت زمانی انجام می‌شود که ما به فرامین الهی عمل کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه این مسئولیت‌هایی که داریم برای خدمت به مردم است و ابزاری برای جلب رضای الهی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در تکریم خانواده شهدا بکوشید چرا که این افراد از جان خود برای حفظ این آب و خاک گذشتند، اظهار کرد: هنگامی که یادواره شهدا با محتوای غنی برگزار شود به طور قطع تاثیر بیشتری دارد.

کرمی افزود: هیچ لذتی بالاتر از شهادت و معامله با خداوند نیست که راه دستیابی به این مهم عمل به فرامین الهی است.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ قرآنی در تمدن سازی یک اصل مهم محسوب می‌شود بنابراین تا هنگامی که با این فرهنگ قرآنی پیش برویم موفق هستیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: شهادت به این معنی است که در طول زندگی کار خود را به درستی انجام دهید و مانند یک شهید به رسالت خود در وظایف کمک کنید.

وی تاکید کرد: امروز شاهدیم که بسیاری از مستضعفان جهان چشم به انقلاب اسلامی ایران دوخته‌اند تا اسلام عزیز در جهان نهادینه شده و پایه‌های استکبار برچیده شود.

کرمی ادامه داد: امروز شاهدیم که دشمنان از ابزارهای مختلف برای جلوگیری از توسعه فرهنگ قرآنی استفاده می‌کنند چرا که از گسترش اسلام هراس دارند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی اراده الهی است و هنگامی که اراده الهی بر چیزی تعلق می‌گیرد هیچ کس نمی‌تواند با آن مقابله کند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: شهادت نتیجه تلاش افراد سخت‌کوش است بنابراین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب پیشرفت در همه حوزه‌ها از جمله حوزه اقتصادی می‌شود.

وی تصریح کرد: در جامعه‌ای که فرهنگ ایثار و شهادت توسعه پیدا کند همه مردم از زندگی کردن در آن جامعه لذت می‌برند چرا که همگی به یک هدف فکر می‌کنند.

کرمی تاکید کرد: باید سالها شهید بود تا به مقام شهادت دست پیدا کرد بنابراین در هر حوزه‌ای که کار می‌کنید خوب کار کنید.

انتهای خبر/