نشست خبری مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان/ ۶۲ اکیپ نظارتی و بازرسی دامپزشکی بر کشتار دام در عید قربان نظارت می‌کنند

نشست خبری مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان بمناسبت عید قربان  در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز -صبح امروز نشست خبری مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان بمناسبت عید قربان برگزار گردید .

مدیر کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان در نشست خبری گفت:  دستیابی به امنیت غذایی با کاهش عوامل خطر ساز ناشی از بیماریهای واگیر دامی و مشترک ، بهبود شاخص های بهداشتی جامعه از طریق  مداخله و حضور موثر در نظام سلامت با کنترل بیماریهای قابل انتقال بین انسان و دام و بیماری از ماموریت های اصلی دامپزشکی است.

غلامرضا سرگزی تصریح کرد: قرار گرفتن عید سعید قربان در فصل گرما و زمانی که بیشترین احتمال برای شیوع و انتشار بیماری ها علی الخصوص تب کریمه کنگو وجودارد، نیازمند دقت بیشتری در رعایت نکات و موارد بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

وی افزود: از این رو دامپزشکی استان با تشکیل و ساماندهی ۲۶ اکیپ ثابت و ۳۶ اکیپ سیار نظارت بهداشتی و شرعی متشکل از ۳۱دکتر دامپزشک، ۶۷ بازرس بهداشت گوشت و ۱۵ناظر شرعی آماده ارائه خدمات شرعی و بهداشتی در خصوص سوالات و مشکلات مردم در خصوص تهیه، ذبح و اطمینان از سلامت گوشت قربانی در عید سعید قربان هستند.

سرگزی اظهارداشت: مردم میتوانند با مراجعه به این اکیپ ها و یا از طریق مراجعه حضوری به ادارات دامپزشکی و همچنین تماس با سامانه ۱۵۱۲ سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایند.

انتهای خبر/