امام جمعه زاهدان :

دستگاه قضا در مورد وقایع زاهدان ورود جدی‌تر داشته باشد

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: در مورد وقایع زاهدان مکرر عرض کرده‌ام تخلفات از جوانب مختلف و از اطراف قضایا رخ داده و این طور نبوده که یک تخلف از یک ناحیه باشد و از دستگاه قضا انتظار می‌رود ورود جدی تری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی را رعایت حرمت پیغمبر اکرم(ص) و یاد کردن ذوی الحق به ویژه پدر و مادر و دعا کردن برای ایشان است عنوان و اظهارکرد: تلاش برای معرفت و بندگی بیشتر خدا و تمسک به ولایت الهی یکی دیگر از راه‌های تحصیل تقوای الهی است.

وی در ادامه در باب روز عرفه عنوان کرد: روز عرفه نیز عید است و لطف الهی شامل همه مردم می‌شود و سالروز شهادت حضرت مسلم(ع) و روز معرفت است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به چهار مؤلفه مهم معرفت، امامت، ولایت و عدالت، بیان کرد: روز عرفه روز شناخت، عرفان و خلوت کردن انسان با خداست و همه مسلمانان چه حاجیان که در صحرای عرفات حضور دارند و چه کسانی که در آنجا حضور ندارند باید قدر این زمان را بدانیم و از آن برای شناخت بیشتر و ارتباط با خدا و دعا و نیایش استفاده کنیم.

امام جمعه زاهدان افزود: اگر معرفت به خداوند بیشتر شود قطعا بندگی و اطاعت بیشتری خواهیم داشت و اگر عظمت خدا و شأن خودمان یعنی بندگی را در برابر خداوند بشناسیم و همچنین گوهر ارزشمند یعنی روح و فطرت الهی که خداوند در ما به ودیعت نهاده است را بشناسیم، اطاعت، بندگی و خضوع، خشوع و و حال ابتهال و انس با دعا برای ما بیشتر خواهد شد.

آیت‌الله محامی بیان کرد: شناخت بیشتر باعث بندگی بیشترشده و بندگی بیشتر باعث می‌شود ما مطیع محض خدا باشیم و به طور حتم چون خداوند ولایت ما را دارد، هر کس او برای ما ولی قرار دهد ما باید به او متمسک بشویم و ولی الهی بعد از پیامبر اکرم(ص)، بر اساس آیات اولوالامر، ولایت و غدیر و خطبه پیامبر(ص) در غدیر، مشخص است.

وی اعتقاد و عمل به این مسیر را عین عدل دانست و افزود: عدل یعنی هر چیزی جای خودش باشد و حق به حق دار برسد و هر چیزی را متناسب با حقیقتی که هست باور داشته باشیم یعنی خدا را به درستی بشناسیم؛ جایگاه خود را در برابر خداوند بشناسیم؛ تمسک به ذیل ولایت الهی داشته باشیم و این ولایت الهی است که ما را به عدل دعوت می‌کند و ما هم باید در زندگی به عدالت عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به ماجرای قنبر و مجازات وی از سوی امیرالمؤمنین(ع) به خاطر سه ضربه شلاق بیشتر زدن، گفت: امام علی(ع) اهل مراعات همراه ویژه اش قنبر نبود و تضعیف دستگاه حکومت؛ مضحکه دشمن یا رنجش دوستان را در نظر نگرفت و این‌ها در مرام امام علی(ع) نیست و برای ایشان، عدالت اصل است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به سالروز ترور مقام معظم رهبری و شهادت شهید آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از همراهان ایشان، بیان کرد: دشمنان از دیرباز، هم ترور شخصیت و هم ترور شخص را برای بزرگان در نظر داشته‌اند و در آن زمان نیز فضای سنگینی علیه ایشان ایجاد شده بود و نامه امام خمینی(ره) فضا را تا حدی تغییر داد و دشمنان هم در ترور آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله) ناکام بودند و خداوند این شخصیت بزرگ و حکیم فرزانه را برای رهبری انقلاب اسلامی ذخیره کرد.

انتهای خبر/