امروز تمرکز دشمن روی مدرسه است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فتنه‌های دشمن در مدارس، با هوشمندی و تعهد معلمان خنثی شد گفت: اگر به دنبال پیشرفت و قدرت نظام جمهوری اسلامی هستیم تحقق این امر از مسیر آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت می‌گذرد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – مهدی کاظمی شامگاه شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان که با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار، مدیران و معلمان، خانواده شهدای فرهنگی در سالن اجتماعات این اداره کل در زاهدان برگزار شد ، بیان کرد : تربیت نیروی انسانی توانمند، خلاق با نشاط و پر امید می تواند زمینه شکوفایی اسلامی را فراهم آورد و این موضوع از طریق نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: برای تربیت نیروی انسانی طبیعتاً باید مدرسه تقویت شود، کانون تحول در نظام آموزشی و مرکز تربیت نیروی انسانی برای شکوفایی اسلامی مدرسه است، اگر مدرسه قوی شود می‌تواند دانش آموزان را پر امید و با ایمان تربیت کند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: امروز تمرکز دشمن بر روی مدرسه است و پس از ناکامی در تعطیلی مدارس، اقدام به مسمومیت دانش‌آموزان کردند که با درایت و مدیریت مسوولان به ویژه مدیران در مدارس نقشه دشمنان نقش بر آب شد.

وی گفت: تقویت معلمان زمینه ساز تقویت و امید دانش آموزان است، دانش آموزان باید نسبت به آینده خود و کشور تصویری روشن داشته باشد و این مهم با توانمندی و ارتقای مهارت‌های مختلف در دانش آموزان تقویت می‌شود.

کاظمی اظهارداشت: در کنار علم آموزی باید مهارت های مختلف را به دانش آموزان یاد دهیم، مهارت های نرم برای ورود به زندگی و مهارت های سخت برای ورود به شغل، با مهارت آموزی می توانیم زمینه تقویت، امید و نشاط را در دانش آموزان را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: تقویت آموزش های فنی حرفه ای و مهارت آموزی به عنوان یک ضرورت باید در کشور دنبال شود، این مهم دغدغه مقام معظم رهبری در ۳۴ سال گذشته بوده و همه ما باید در این راستا تلاش کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: اقداماتی در موضوعات مختلف به برکت استقرار دولت سیزدهم محقق شده یکی از این اقدامات موضوع بازگشایی مدارس بود، رتبه بندی معلمان یکی دیگر از توفیقات دولت است اگرچه شاید اشکالاتی در طرح وجود داشته باشد ولی آنچه مهم است اینکه دولت اراده کرد و رتبه بندی را با هدف ارتقای نظام تعلیم و تربیت و ارتقای آموزش و پرورش اجرایی کرد.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش به تنهایی زمینه‌ساز اجرای سند تحول بنیادین نیست و نمی‌تواند انجام دهد، رهبر انقلاب تأکید داشتند همه دستگاه‌ها باید پای اجرایی سازی سند تحول بنیادین بیایند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه با بیان اینکه همه افراد جبهه فرهنگی افسران جهاد تبیین هستند، گفت: این استان پاره تن نظام و پاره تن ایران بزرگ است و افتخار می‌کنیم هیچ‌گاه شعار تجزیه طلبی در این منطقه با وجود تلاش دشمنان نداشته‌ایم.

رضا شریفی اظهارداشت: قوم بلوچ ایرانی ترین قوم این جغرافیا است و افتخار به ایرانی بودن خود می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای ادامه مسیر توسعه و جهشی که در سیستان و بلوچستان رقم خورده بنا داریم واژه محرومیت و ناامنی در استان و به تبع آن کشور را ریشه کن کنیم و این خواسته به جا و شدنی است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دانش آموزان ما در معرض تهاجم قرار دارند اگر نبود بصیرت شما در جبهه فرهنگی و تعلیم و تربیت قطعاً ابهام در ذهن فرزندان ما می ماند و این گره ذهنی تبدیل به یک بغض، کینه و نفرت می‌شد، خدا را شاکریم که در فضایی زندگی می‌کنیم که این بصیرت، هم افزایی و تعامل وجود دارد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ایمان و امید ۲ کلید واژه مهم هستند، افزود: هر دوی این کلیدواژه در دستورکار مهندسی معکوس دشمنان قرار دارد.

شریفی بیان کرد: نا امیدی، یاس، بی اعتمادی، عدم رضایت و القای این انگاره از سوی امپراتوری رسانه‌ای دشمن که نظام جمهوری اسلامی قابلیت حکمرانی ندارد، افزون بر آن مهندسی معکوس مزیت‌های نظام و انقلاب، ایجاد شکاف‌های قومی و مذهبی، تحریک گسل های قومی و مذهبی بویژه در جغرافیای اجتماعی سیستان و بلوچستان همه از اقداماتی است که دشمن خیلی تلاش کرد اما دچار خطای محاسباتی شد و نتوانست به اهداف شوم خود دست یابد.

وی ادامه داد: با وجود تمام توطئه دشمنان آموزش و پرورش توانست فضای ملتهب را با بصیرت و به درستی مدیریت کند.

در این جلسه از زحمات “حسنعلی میرعبدی” قدردانی شد و سکانداری اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به “حسن بروشکی” سپره شد.

انتهای پیام/