برنامه‌های هدفمند به منظور بهره‌گیری حداکثری از اوقات فراغت دانش آموزان برنامه‌ریزی شود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: به منظور بهره گیری حداکثری از اوقات فراغت دانش آموزان باید برنامه‌های هدفمند برای آنان طراحی شود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آیت الله مصطفی محامی روز سه‌شنبه در جلسه کمیته همکاری‌های مشترک حوزه های علمیه و آموزش و پرورش بر لزوم بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها برای تربیت و پرورش دانش آموزان تاکید کرد و بیان کرد : اوقات فراغت موضوع مهمی است از این جهت که رها بودن دانش آموزان در ایام تعطیلات تابستان آسیب زاست و باید از این فرصت نهایت استفاده را جهت برگزاری برنامه های متنوع و شاداب داشته باشید.

امام جمعه زاهدان ضمن ابراز گلایه از تاخیر ایجاد شده در طراحی برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان افزود: اگر بخواهیم طبق روال گذشته عمل کنیم کار به جایی نخواهیم برد و در این جهت باید از ظرفیت روحانیون و مبلغان دینی استفاده و تعامل ویژه‌ای با حوزه های علمیه، دفتر تبلیغات و حلقات صالحین داشته باشید.

وی بیان کرد: متاسفانه عموم مردم اطلاعات کافی در خصوص معارف دینی و سبک زندگی ایرانی اسلامی را ندارند و برای تربیت صحیح و مطلوب دانش آموزان در عصر کنونی، لازم است آموزش‌های مهارتی، بصیرتی، معارفی و علمی معلمان دنبال و به روز رسانی شود.

آیت الله محامی ادامه داد: در راستای تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش، معلم طلبه و سرباز طلبه‌ها به منظور حضور موفق و موثر در کلاس درس باید آموزش‌های معلمی را فراگرفته و با مهارت‌های تدریس در کلاس درس حضور یابند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تاکید بر مصوبه جلسات قبلی این کمیته مبنی بر توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی، پیگیری و تحقق اهداف تعریف شده در این مصوبه را خواستار شد.

 

انتهای خبر/