نماینده ولی‌فقیه سیستان و بلوچستان:

ایران توانمندی ساخت خودروی ایمن را دارد/موشک فتاح نشان توان ایران

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در طرح سئوالی، گفت: آیا فکر ایرانی که موشک فتاح درست می‌کند، نمی‌تواند خودروی ایمن بسازد؟

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان بیان کرد : یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی ادای حق، حق‌داران مثل پدر و مادر و رعایت حرمت و گذشت در برابر آن‌هاست.

امام جمعه زاهدان با شرح فرازی دعای ۲۴ صحیفه سجادیه به بیان نکاتی پیرامون حقوق متقابل فرزند و پدر و مادر پرداخت.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان گفت: یکی از راه‌های تحصیل تقوا و حفظ فرد و جامعه ایمان به خدا و وعده‌های الهی و امید دستیابی به پیروزی است.

وی با اشاره به برخی مناسبت‌های پیش رو عنوان کرد: سه‌شنبه۲۳ ذی‌القعده به روایتی شهادت امام رضا(ع) و چهارشنبه ۲۴ ذی‌القعده روز دحوالارض( روز گسترش سطح خشکی زمین از محل خانه کعبه) هست و یکی از اعمال این روزها زیارت امام رضا(ع) است.

آیت الله محامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز چهاردهم خردادماه اظهارداشت: پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نمونه‌های بارز، مصداق تام، مظهر کامل و تجسم ایمان به خدا و وعده‌های خداوندی، امید به آینده روشن، صبر و مقاومت، تلاش برای رسیدن به اهداف بلند و دستیابی به مقصود و پیروزی هستند که اگر مروری به تاریخ داشته باشیم روزهای پر فراز نشیبی از زحمات پیامبراکرم(ص) و ائمه اطهار( ع) را مشاهده خواهیم کرد.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: حضرت محمد(ص) در جزیره‌العرب مبعوث و ماموریت پیدا می‌کند تا مردم را به توحید دعوت کند و سال‌ها در میان قوم خود تنها بود اما تلاش کرد و مأیوس نشد و همواره در برابر تهدیدهای قریش ایستاد و اعلام کرد اگر خورشید را در دست راست و ماه را در دست چپ من قرار دهید هرگز دست از خداپرستی بر نخواهم داشت.

وی افزود: به فرموده پیامبر اکرم(ص) هیچ پیغمبری به مانند ایشان اذیت نشده است اما با ایمان به خدا و وعده‌های الهی همچنان مقاوم، محکم و استوار ایستاد و با امید به آینده، جهاد و تلاش مستمر فعالیت خود را روز به روز بیشتر کرد و اگر انسان به خداوند متعال ایمان داشته باشد دلگرم و امیدوار خواهد بود و در عین تلاش شبانه‌روزی احساس خستگی نمی‌کند.

آیت الله محامی به قرائت و تفسیر مجموعه‌ای از آیات قرآن در راستای وعده‌های الهی و کمک به مؤمنان پرداخت و عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) به آیات و وعده‌های خداوندی ایمان داشتند لذا یک عمر سختی را تحمل کردند و مطمئن بودند که آینده درخشانی خواهند داشت و می‌دانستند که پیروزی نهایی با آنهاست.

 

امام خمینی پیرو راستین پیامبر و ائمه اطهار

 

 

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: امام خمینی(ره) پیرو راستین پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) بود که با ایمان به خدا و وعده‌های الهی نهضت خود را شروع و سختی ها را تحمل کرد و مقام معظم رهبری نیز مصداق بارز ایمان به خدا، باور به وعده‌های الهی و امید به آینده هستند و در طول دوران انقلاب سختی‌ها را تحمل کرده و بعد از پیروزی انقلاب نیز با همه فراز و نشیب‌ها همواره امیدوار بودند و این امید را به جامعه تزریق کردند.

آیت‌الله محامی خاطرنشان کرد: امت اسلامی نیز با درس گرفتن از پیامبر اکرم(ص)، اهل بیت(ع) و امامین انقلاب با ایمان به وعده‌های الهی تاکنون مقاومت کرده و پیش رفته اند و دشمن نیز همین را نشانه گرفته و بدنبال از بین بردن ایمان به خدا و امید به آینده است و بوق‌های استکباری آن‌ها بدنبال این هستند که ایمان ما را تضعیف، باور ما به ارزش‌های اسلامی را متزلزل و امید به آینده را تضعیف کنند تا حرکت ما کند و ملت از حرکت بایستد اما به لطف خداوندی مردم با آن ایمان و باور به حرکت خود ادامه داده‌اند.

وی یک ارزیابی منصفانه را خواستارشد و عنوان کرد: در طول انقلاب اسلامی ما کامیابی و ناکامی‌هایی داشته‌ایم اما نکته مهم این است که توجه داشته باشیم وضع کنونی ما نسبت به ابتدا و قبل از انقلاب بهتر است و پیشرفت‌های مختلفی در عرصه های علمی، دفاعی و صنایع داشته‌ایم اما ناکامی‌هایی هم داشته‌ایم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: ناکامی‌های ما بخشی به دشمن و توطئه های او مربوط است اما بخشی به کم کاری، بدکاری و سوء تدبیر ما بر می‌گردد به عنوان مثال این روزها رونمایی از موشک فتاح را داشتیم که دستاوردی بزرگ و جای تبریک دارد اما فکر ایرانی که موشک فتاح درست می‌کند آیا نمی‌تواند خودروی ایمن درست کند که قطعا می‌تواند اما چرا نمی‌شود یا به تعبیری چرا نمی‌گذارند که در جواب می‌گویند مافیای خودروست که اصحاب مافیا از میان خود مردم هستند و چرا با این مافیا برخورد نمی شود.

امام جمعه زاهدان اظهارداشت: وقتی فکر ایرانی موشک نقطه زن آن هم با بُعد یک‌هزار کیلومتر می‌سازند آیا نمی‌تواند نرم افرازهای قوی برای شبکه اطلاع‌رسانی اجتماعی بسازد و با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری چرا اینکار صورت نمی گیرد از این جهت که نشان داده‌ایم می‌توانیم.

آیت‌الله محامی گفت: هر جا از ارزش‌های انقلاب اسلامی فاصله گرفته‌ایم دچار مشکل شدیم و در استان خودمان هم می‌بینیم در بخش‌هایی مدیران با کار جهادی در تلاش هستند و در بخش‌هایی هم دچار کاستی هستیم چون فاقد روحیه جهادی هستند و امیدواریم خداوند متعال توفیق دهد با توجه به تجربیات خوب گذشته، توانمندی‌های موجود در جامعه، مدیریت جهادی و مبارزه با کانون های فساد بتوانیم خدمات بیشتری ارائه و نور امید را در دل مردم روشن داشته باشیم‌.

 

انتهای خبر/