انهدام باند قاچاق موادمخدر در مرزهای سیستان وبلوچستان

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از انهدام باند سازمان یافته قاچاق مواد مخدر و کشف بیش از ۱۸۰ کیلوگرم انواع موادمخدر صنعتی توسط مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه خبر داد.

به نقل از معاونت اجتماعی مرزبانی سیستان و بلوچستان، سردار رضا شجاعی در تشریح این خبر، گفت: مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان مواد مخدر برای ورود به خاک کشور در منطقه مرزی دست یافتند که با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: قاچاقچیان که قصد داشتند مواد مخدر را در فرصتی مناسب به وسیله یک دستگاه خودرو وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزبانان و به علت حجم زیاد آتش آنان، زمین گیر و خود را تسلیم مأموران کردند.

وی در این درگیری مسلحانه به موفقیت و قاطعیت مرزبانان اشاره و تصریح کرد: مأموران در این عملیات موفق شدند ضمن دستگیری دو قاچاقچی مسلح و یک دستگاه خودرو، یک قبضه سلاح کلاش، ۵ تیغه خشاب به همراه ۱۳۶ تیرجنگی کلاش و مقدار ۱۶۲ کیلو و ۴۰۰ گرم مواد مخدر از نوع شیشه و ۲۱ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع مرفین و در مجموع ۱۸۳ کیلو و ۹۰۰ گرم کشف و ضبط کنند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بدانند، امروز مرزبانان مجاهد بیش از هر زمانی آمادگی و توان پاسخگویی به هر گونه تجاوز و تعرض به خاک میهن عزیزمان را دارند و اجازه انجام اعمال خلاف قانون را به مخلان نظم و امنیت نمی‌دهند.

انتهای پیام/