در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

معدوم سازی بیش از ۲۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی ناسالم در خاش

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خاش از معدوم سازی بیش از 220 کیلو گرم فرآورده خام دامی ناسالم و غیر قابل مصرف در شهرستان خاش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز_ دکتر رخشانی در تکمیل این خبر به خبرنگار ما بیان کرد : در راستای ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه، نظارت‌های بهداشتی مستمر بر عرضه فرآورده های خام دامی در قالب بازدیدهای مشترک، توسط کارشناسان ادارات دامپزشکی، جهاد کشاورزی، مرکز بهداشت و فرمانداری شهرستان خاش از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دام نظیر رستوران، قصابی و سردخانه ها در سطح شهرستان صورت می پذیرد.

وی افزود: در این بازدید ها بیش از ۲۲۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی از قبیل گوشت گوسفندی تاریخ منقضی شده که شامل گوشت چرخ کرده وآلایش خوراکی ناسالم و غیر قابل مصرف انسان جمع آوری و برابر دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور نسبت به معدوم سازی آنها اقدام گردید.

وی در ادامه گفت : در بازدید از ۳۸ واحد صنفی نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی، ۴ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی مورد تذکر بهداشتی قرار گرفتند.
شایان ذکر است این بازدیدها که به صورت مستمر با هماهنگی ادارات مرتبط در زمینه سلامت جامعه به منظور افزایش سطح بهداشت و سلامت فرآورده های خام دام مصرفی شهروندان گرامی در این شهرستان انجام می‌پذیرد.

انتهای خبر/