در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد//

کارگاه ساختمانی متخلف در زاهدان تعطیل شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: یک کارگاه ساختمانی که مسائل ایمنی را رعایت نمی‌کرد، با حکم مقام قضایی پلمپ شد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – حامد آرامش در اینباره به خبرنگارما می گوید : بر اساس مواد ۸۵، ۹۶ و ۱۰۵ قانون کار، بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب گشت مشترک با دستگاه های وظیفه مدار، اقدام به بازدیدهای سرزده از کارگاه های ساختمانی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه در این بازدیدها رعایت اصول ایمنی و بهداشت کار طبق قوانین و مقررات مورد توجه قرار دارد، افزود: از ششم اردیبهشت ماه امسال طرح ویژه بازرسی از کارگاه های ساختمانی در سراسر کشور آغاز که تا به امروز حدود ۷۱ مورد بازرسی در قالب این طرح در سیستان و بلوچستان انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در هر موضوعی پیشگیری بهتر از درمان است و این مهم در بخش رعایت قوانین و مقررات ایمنی و بهداشت کار از اهمیتی فزاینده ای برخوردار است، یادآور شد: بر این اساس طی بازدید سرزده تیم بازرسی کار این اداره کل از کارگاه های ساختمانی سطح شهر زاهدان، یک کارگاهی که بر خلاف آیین نامه های حفاظت و بهداشت اقدام کرده و موارد خطرناک و ناایمن مشاهده شده بود، با پیگیری این اداره کل و دستور مقام قضایی تعطیل شد.

آرامش گفت: دستور رفع تعطیلی این کارگاه در صورتی صادر خواهد شد که بازرس کار، رفع نواقص و معایب موجود را تایید کند.

وی ادامه داد: عمده حوادث ناشی از کار در بخش کارگاه های ساختمانی رخ می‌دهد و بر این اساس با پیمانکاران و مالکان طرح های ساختمانی که ایمنی و بهداشت کار را رعایت نکنند، بدون اغماض و مسامحه با آنها برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/