استاندار: ۱۰ هزار نفر آموزش‌های اقتصاد دیجیتال را در سیستان و بلوچستان فرا گرفتند

زاهدان _ سکایی نیوز _استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: امسال ۱۰ هزار نفر در استان آموزش‌های مقدماتی و تخصصی حوزه اقتصاد دیجیتال را فرا گرفتند که از این میزان تعداد قابل توجهی وارد بازار کار شده‌اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سکایی نیوز محمد کرمی شامگاه دوشنبه در شورای اداری سراوان با بیان اینکه رئیس جمهور شهید با نگاه توحیدی حرکت می‌کرد بیان کرد: به همین دلیل هم بود که در مراسم تشییع رئیس جمهور کشورمان از سران عالی رتبه ۹۰ کشور شرکت کرده بودند.

وی بیان کرد: اگر عمل کردن به فرمان الهی در کارمان باشد قطعا در آن کارها هیچ مشکلی نخواهیم داشت و کارها به خوبی پیش می‌رود.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تجلیل از شهدا با کار و تلاش شبانه روزی انجام می‌شود بیان کرد: برای پاسداشت خون شهدا باید با جدیت کار کرد بنابراین مسوولان با هر سمتی که دارند باید به نبال حل مشکل مردم و کنار آن‌ها باشند.

وی به امکانات شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: در واقع در شهرداری با وجود امکانات فراوان، قبرستانی از ماشین آلات درست شده چرا که اگر ماشین آلات خراب شده تعمیر آن صورت نگرفته بنابراین باید در این زمینه نظارت و بررسی بیشتری صورت گیرد.

کرمی بیان کرد: در حوزه اقتصاد شهری باید مردم را بکار گرفت چون مردم قدرت عظیمی در این زمینه دارند و اگر از آن استفاده شود قطعا پیشرفت کارها ۲ برابر خواهد شد.

وی گفت: بالاترین گردش مالی کشور مربوط به سراوان است بنابراین باید از این ظرفیت‌هایی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد استفاده کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: اگر از توان مردمی استفاده شود و همه پای کار بیایند به سرعت کارها متحول می‌شود و با توجه به اینکه برخی از کارها تاکنون نیز به مردم سپرده شده شاهد پیشرفت در این زمینه بوده‌ایم.

 

مرز باید مرکز تبادلات اقتصادی باشد

وی با اشاره به اینکه پاکستان درخواست مرغ از ایران را داشته است بیان کرد: اکنون صادرات مرغ به کشور پاکستان در حال انجام است که این امر سبب رونق اقتصادی می‌شود.

کرمی بیان کرد: بخش عمده ای از تولیدات آجر سیستان و بلوچستان به پاکستان صادر می‌شود این‌ها ذخایر استان به شمار می‌رود که می‌توان اینگونه از آن استفاده کرد و سرمایه گذاری عظیمی روی آن انجام داد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم دانشگاهی در سیستان و بلوچستان ادامه داد: دانشگاه محور اصلی توسعه و پیشرفت است به همین دلیل دانشجویان باید به میدان بیایند و به مسوولان در زمینه‌های مختلف کمک کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: از ظرفیت دانش آموزان نیز باید در کارگروه های مختلف استفاده کرد تا از همین سن این افراد دنبال علایق خود بروند و توانمند پرورش پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد دیجیتال امسال حدود ۱۰ هزار نفر آموزش دیده‌اند بیان کرد: سیستان و بلوچستان دانش آموزان با استعداد و توانمندی دارد به طوریکه با استفاده از همین کلاس های آموزشی برخی از دانش آموزان وارد بازار کار شدند.

کرمی بیان کرد: سیستان و بلوچستان به لحاظ جمعیت جوان و دانش آموز جزو استان‌های خوب، تجارت محور با دسترسی‌های فوق العاده تجارت بین المللی است که باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.

وی ادامه داد: مردم پاکستان به مردم ایران بسیار علاقه مند هستند از این رو مسلمانان ۲ کشور در هر شرایطی باید در کنار هم باشند باید تلاش کنیم در مرز بازارچه ایجاد شود چرا که مرز مرکز تبادلات اقتصادی به شمار می‌رود.

 

انتهای خبر/