در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد:

هشدار به خانواده های زاهدانی: افزایش موارد ابتلا به اسهال ویروسی کودکان/ مرگ کودک در اثر تامین نشدن آب از دست رفته بدن

زاهدان - رئیس بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) زاهدان: با آغاز فصل گرما موارد ابتلاء کودکان به اسهال و استفراغ های ویروسی در زاهدان افزایش یافته است.

دکتر عقیل میری در گفتگو با خبرنگار سکایی نیوز با بیان اینکه اغلب اسهال ها در کودکان ویروسی هستند لذا خود به خود بهبود می یابند، گفت : ضروریست تا به کودک مبتلا به اسهال، مایعات فراوان خورانده شود و اگر مایعات از دست رفته بدن کودک جایگزین نشود منجر به عوارض شدید و حتی مرگ کودک خواهد شد.

 

وی ادامه داد: استفاده از پودر یا محلول او.آر.اس می تواند در تامین آب بدن کودک بسیار موثر باشد.

 

وی تاکید کرد: خانواده ها به هیچ وجه از آبمیوه صنعتی برای جبران مایعات از دست رفته بدن کودک استفاده نکنند چرا که می تواند به تشدید بیماری منجر شود.

 

دکتر میری افزود: متاسفانه در حال حاضر در سطح شهر زاهدان موارد متعددی از مصرف بی رویه و غیرعلمی داروهای اصطلاحا چرک خشک کن در اسهال های ویروسی دیده میشود که منجر به تشدید علائم و طولانی تر شدن مدت بیماری اسهال میگردد .

 

وی در پایان گفت: والدین عزیز در صورت شدید بودن استفراغ و اسهال ، عدم بهبود علائم ، وجود خون در مدفوع ، سن کمتر از ۶ ماه کودک و نیز هنگام ایجاد علائم کم آبی-کاهش حجم ادرار ، بی قراری و خواب آلودگی ، خشک شدن مخاط دهان ، کاهش اشک- حتما به اورژانس کودکان و یا مراکز درمانی مراجعه کنند.

 

انتهای خبر/