مشترکان خانگی پرمصرف به کنتور هوشمند مجهز می شوند/ شفاف سازی نحوه پرداخت پاداش به مشترکان کم مصرف برق

معاون هماهنگي توزيع توانير از تجهيز اشتراكهاي خانگي پرمصرف به كنتور هوشمند تا پايان امسال خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – مهندس حمیدرضا پیرپیران از برنامه تجهیز تمامی مشترکان خانگی بالای الگوی مصرف به کنتورهای هوشمند، تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: امسال مشترکان تجاری بالای هزارکیلوواتساعت مصرف ماهانه به همراه تمامی مشترکان صنعتی و کشاورزی به کنتورهای هوشمند مجهز می شوند و امیدواریم طی یک برنامه پنج ساله کار نصب کنتورهای هوشمند روی تمامی اشتراکهای برق کشور به اتمام برسد.

وی با اشاره به نزدیک شدن دوره اوج بار تابستان از مردم خواست همچون سال گذشته با مشارکت و همراهی با برنامه های صرفه جویی انرژی به عبور بدون مشکل از تابستان پیش رو کمک کنند و از پاداش صرفه جویی بهره مند شوند.

مهندس پیرپیران ابراز امیدواری کرد با مشارکت خوب مردم ،امسال حداقل ۸ درصد کاهش مصرف انرژی در ۴ ماه گرم سال اتفاق بیافتد ،این میزان در سال گذشته ۵ درصد بود و علاوه بر آن از رشد ۴ تا ۵ درصدی مصرف سالانه برق خانگی نیز جلوگیری شد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر کاهش مصرف برق مشترکان خانگی تا ۵۰ درصد الگوی تعیین شده در دوره گرم امسال را به ازای هرکیلوواتساعت صرفه جویی با ۲ هزار تومان پاداش همراه دانست و این پاداش برای صرفه جویی بیش از نصف تا سقف الگو ۱۵۰۰ تومان ،تا ۱٫۵ برابر الگو ۱۰۰۰ تومان و تا ۲٫۵ برابر الگو ۵۰۰ تومان است و مشترکان خانگی با بیش از ۲٫۵ برابر الگو مشمول پاداش نمی شوند.

پیرپیران با اشاره به محاسبه پلکانی قیمت برق مصرفی، پله اول مصرف را حدود ۶۰ تومان ،پله بعدی حدود ۸۰ تومان و پله های بعدی تا سقف الگو را تا ۱۷۰ تومان به ازای هر کیلوواتساعت مصرف عنوان کرد که برای مصارف بالای الگو ۱٫۵ برابر نرخ تامین برق که معادل ۴۴۵٫۵ تومان است به ازای هرکیلوواتساعت مصرف اضافی دریافت می شود و این ضریب تا ۲٫۵ برابر برای مصارف بالاتر افزایش می یابد .

وی عدم مجوز فعالیت برای تولید کنندگان مجاز رمز ارز در ماههای گرم سال را خاطرنشان کرد و از مردم خواست نسبت به جهش ناگهانی مصرف برق اماکن تجاری ،خانگی ،کارگاهی و غیره که به اجاره واگذار کردند ،هوشیار باشند و اطلاعات مصرف برق اینگونه اماکن را از طریق نرم افزار کاربردی “برق من” پایش کنند تا استفاده غیر مجاز از اشتراک آنها صورت نگیرد.

انتهای خبر/