آموزش ۴۵۰ بانوی طرح یاس در سیستان‌ و بلوچستان

معاون فرهنگی و آموزش کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: ۴۵۰ نفر از دختران طرح "یاس" در دوره‌های آموزشی کمیته امداد از ابتدای سال تاکنون شرکت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – سیدمحمدعلی حسینی  بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴۵۰ نفر از دختران طرح یاس، در دوره‌های آموزشی کمیته امداد شرکت و گواهینامه دریافت کردند.

وی با بیان اینکه ۳۱ خانه هلال فعال در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند، افزود: طرح “یاس” با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و هلال احمر و با هدف ایجاد زمینه فعالیت در اجتماع و مشارکت‌های اجتماعی برای بانوان مشمول این طرح، اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی و آموزش کمیته امداد سیستان و بلوچستان افزود: در هفته جاری نیز تعداد ۱۰۰ نفر از بانوان طرح ملی “یاس” استان به اردوی مشهد مقدس اعزام شدند، که هدف از این اردوی پنج روزه، علاوه بر ارتقاء روحیه معنوی افراد، حضور دختران طرح “یاس” ( یاران آسیب‌ستیز) در دوره‌های آموزشی کارآفرینان است.

وی بیان کرد: طرح “یاس”، به توانمندسازی فکری و فرهنگی و ارتقای عزت نفس دختران تحت حمایت کمک می‌کند تا در آینده با اعتماد به نفس بیشتری مسوولیت اجتماعی بپذیرند.