شهادت مامور فراجا در مرزهای جنوب شرقی کشور

سروان قربانعلی پیری در راستای تامین امنیت مرزهای جنوب شرقی کشور به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – در تاریخ بیست و چهارم اردیبهشت‌ ماه مرزبانان هنگ مرزی زابل واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان که برای تامین امنیت مناطق مرزی راهی نقاط محل تردد قاچاقچیان شده بودند، حین درگیری با قاچاقچیان و معاندین مسلح یکی از کارکنان  بر اثر اصابت گلوله مجروح شد.

سروان قربانعلی پیری جمعی هنگ مرزی زابل بلافاصله به مراکز درمانی منتقل ولی متاسفانه پس از دو روز تحمل به علت شدت جراحات وارده به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در این زمینه سردار رضا شجاعی، فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به درگیری مامورین  هنگ مرزی زابل با قاچاقچیان مواد مخدر و شهادت سروان «قربانعلی پیری» فرمانده پاسگاه مرزی ساسولی هنگ مرزی زابل در این درگیری اظهار کرد: مأموران هنگ مرزی زابل با انجام اقدامات اطلاعاتی و رصد قاچاقچیان از قصد جابجایی مواد مخدر در نقطه صفر مرزی مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان افزود: بلافاصله مأموران با تشکیل اکیپی به سرپرستی فرمانده پاسگاه مرزی ساسولی نسبت به پایش محورهای مواصلاتی و کنترل حوزه استحفاظی اقدام کردند که در این راستا در حین پایش مرزی با اشرار و قاچاقچیان و معاندین مسلح ناشناس  که از آن‌سوی مرز در حال تردد بودند درگیر که در این درگیری سروان قربانعلی پیری فرمانده دلاور و غیور پاسگاه مرزی ساسولی مورد اصابت مستقیم گلوله قرار گرفت و بر اثر این حادثه سروان قربانعلی پیری فرمانده پاسگاه مرزی زابل  به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شجاعی ضمن عرض تبریک و تسلیت به خانواده این شهید گرانقدر و مجموعه مرزبانی، خاطرنشان کرد: مأموان مرزبانی تا آخرین قطره خون خود در جهت امنیت ایران اسلامی ایستاده اند و اجازه جولان به هنجارشکنان و قاچاقیان  نخواهند داد.

شهید قربانعلی پیری ساکن شهرستان زابل و دارای چهار فرزند دو پسر و دو دختر است.

انتهای خبر/