استاندار:

زمینه سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان فراهم شده است

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی وظیفه حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران را بر عهده دارند، گفت: زمینه برای سرمایه گذاری در استان فراهم شده و حالا نوبت سرمایه گذاران است که به میدان بیایند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد کرمی شامگاه یکشنبه در نشست با ریش سفیدان و معتمدین طایفه نارویی با اشاره به ظرفیت‌های استان و منطقه نصرت آباد ،بیان کرد: سیستان و بلوچستان، استان ثروتمندی هست اما تاکنون از ظرفیت‌های آن به خوبی استفاده نشده و همین عدم استفاده از ظرفیت‌ها و برخی کم کاری‌ها برای شکوفایی استعدادها منجر به محرومیت آن شده است.

وی تصریح کرد: اسلام دین کار و تلاش است و از کار و تلاش به عنوان عبادت یاد شده که این موضوع اهمیت کار و تلاش را نشان می‌دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در اسلام هر کس که برای امرار معاش از خانه خارج و در این راه کشته شود اجر و ثواب او معادل اجر شهید هست که این موضوع نشان دهنده اهمیت و جایگاه کار و تلاش است.

وی افزود: زندگی امام علی (ع) نشان می‌دهد که آن حضرت چقدر در حوزه‌های مختلف تجارت، اقتصاد و کشاورزی تلاش کرده است.

کرمی با بیان اینکه هم‌اینک شرایط برای توسعه صادرات و واردات با کشورهای افغانستان، پاکستان، عمان و کشورهای آفریقایی فراهم است، افزود: با توجه به ارتباطات طوایف استان با کشورهای همسایه و عقبه فامیلی با آنها می‌توان از این ظرفیت در حوزه تجارت استفاده کرد.

وی به بیان ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود در سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: هم‌اینک برای ورود دام بدون محدودیت و انحصار از کشورهای همسایه مجوز صادر می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان برای ورود دام مولد به داخل استان نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد که این فرصت بسیار خوبی برای تجار و بازرگانان در این حوزه است.

وی ادامه داد: در منطقه نصرت آباد ظرفیت بسیار خوبی برای تولید برق خورشیدی وجود دارد و می‌توان با سرمایه گذاری در این صنعت و تولید برق، برق تولیدی را به کشورهای همسایه نیز صادر کرد.

کرمی گفت: قرار گرفتن منطقه نصرت آباد در کنار جاده ترانزیتی فرصت خوبی برای سرمایه گذاران است و می‌توانند با ایجاد مجتمع‌های خدماتی بین راهی و در کنار آن ایجاد پمپ بنزین ایجاد اشتغال کنند.

وی عنوان کرد: ایجاد صنایع پتروشیمی کوچک، ایجاد مجتمع بزرگ مرغداری با ۱۰۰ واحد مرغداری زیرمجموعه و ایجاد صنایع فرآوری مرتبط در کنار آن یکی دیگر از ظرفیت‌های موجود است که با تجمیع سرمایه‌های کوچک مردم می‌توان در منطقه راه‌اندازی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: همچنین برای ورود ماشین آلات سنگین معدنی، قطعات ماشین آلات سنگین از کشورهای امارات، افغانستان و پاکستان هیچ محدودیتی وجود ندارد و مجوزهای لازم صادر می‌شود.

انتهای پیام/